ПРОЦУРИЛО: Ево због чега су Монеке и Коди пропустили меч са Цедевитом!
Кошаркаши Црвене звезде вечерас у београдској дворани "Александар Николић" у ослабљеном саставу играју меч четвртфинала АБА лиге против Цедевита Олимпије, а може се рећи да им недостаје неколико кључних играча. Сада је откривено и због чега их нема.
Наиме, у саставу екипе Саше Обрадовића нису се нашли Коди Милер Мекинтајер, Стефан Миљеновић, као и Чима Монеке. Сва тројица чине важан део ротације црвено-белог тима.
Како Спорт Клуб преноси, сва тројица имају проблема са повредама, при чему нису били спремни да се ставе на располагање Обрадовићу за вечерашњи меч против Змајева.
Стефан Миљеновић је према њиховим информацијама одсутан због тога што је пре око десет дана повредио лигаменте скочног зглоба, а истегнуће се испоставило као озбиљније, тако да он још није спреман.
Што се тиче Кодија Милера-Мекинтајера, он и даље муку мучи са повредом колена коју је задобио на плеј-ин сусрету са Барселоном у Евролиги, одакле се вратио на штакама.
На крају, многима није било јасно зашто данас нема Чиме Монекеа. Он је доживео повреду на јучерашњем тренингу. У питању је зглоб шаке, а речено је да се не може проценити датум његовог повратка. Штавише, могло би се десити да Нигеријца не буде све до краја плеј-оф серије са Цедевита Олимпијом.
То би свакако био велики ударац за црвено-бели тим...