PROCURILO: Evo zbog čega su Moneke i Kodi propustili meč sa Cedevitom!
Košarkaši Crvene zvezde večeras u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" u oslabljenom sastavu igraju meč četvrtfinala ABA lige protiv Cedevita Olimpije, a može se reći da im nedostaje nekoliko ključnih igrača. Sada je otkriveno i zbog čega ih nema.
Naime, u sastavu ekipe Saše Obradovića nisu se našli Kodi Miler Mekintajer, Stefan Miljenović, kao i Čima Moneke. Sva trojica čine važan deo rotacije crveno-belog tima.
Kako Sport Klub prenosi, sva trojica imaju problema sa povredama, pri čemu nisu bili spremni da se stave na raspolaganje Obradoviću za večerašnji meč protiv Zmajeva.
Stefan Miljenović je prema njihovim informacijama odsutan zbog toga što je pre oko deset dana povredio ligamente skočnog zgloba, a istegnuće se ispostavilo kao ozbiljnije, tako da on još nije spreman.
Što se tiče Kodija Milera-Mekintajera, on i dalje muku muči sa povredom kolena koju je zadobio na plej-in susretu sa Barselonom u Evroligi, odakle se vratio na štakama.
Na kraju, mnogima nije bilo jasno zašto danas nema Čime Monekea. On je doživeo povredu na jučerašnjem treningu. U pitanju je zglob šake, a rečeno je da se ne može proceniti datum njegovog povratka. Štaviše, moglo bi se desiti da Nigerijca ne bude sve do kraja plej-of serije sa Cedevita Olimpijom.
To bi svakako bio veliki udarac za crveno-beli tim...