РЕВОЛУЦИЈА У ЕВРОЛИГИ: Вечити добили новог ривала - Уводи се и формат са конференцијама!
Стигла замена за Монако
Сада је и званично! У новој сезони Евролиге биће једне промене у односу на актуелну, па ће тако место Монака заузети Бешикташ. Оно што је најављено раније током дана, а о чему се писало претходних недеља, сада је добило званичну потврду.
Црно-бели из Истанбула, које са клупе предводи селектор Србије Душан Алимпијевић, тако се враћају у Евролигу после 14 година паузе, односно кампање 2012/13! Истанбул ће тако имати три евролигаша.
Комплетан списак учесника, када је остатак списка у питању, остаје непромењен. То значи да ће титулу бранити Олимпијакос, а испод погледајте који све тимови ће играти, осим београдских вечитих ривала:
Шпанија: Барселона, Басконија, Реал Мадрид, Валенсија
Турска: Анадолу Ефес, Бешикташ, Фенербахче
Србија: Црвена звезда, Партизан
Грчка: Олимпијакос, Панатинаикос
Италија: Олимпија Милано, Виртус Болоња
Израел: Хапоел Тел Авив, Макаби Тел Авив
Француска: АСВЕЛ, Париз
Уводе се и конференције
Иако су челници лиге и акционари озбиљно разматрали скраћивање такмичења на 19 тимова како би растеретили календар, преовладао је став да се уочи кључног састанка Борда акционара (ЕЦА) 26. јуна задржи тренутни формат.
Гледајући дугорочно, очекује се да Евролига одобри проширење на 24 тима од сезоне 2027/28, што ће пратити и увођење формата са конференцијама.
Бешикташ улази у такмичење преко специјалне позивнице (вајлдкарда) уместо Монака, који је изабрао прелазак у Еврокуп потписавши петогодишњу лиценцу (3 2).
Како преноси BasketNews, дугорочни циљ Монака остаје повратак у Евролигу са трајном лиценцом. Клуб жели да се позиционира за најављено проширење на 24 тима, док у међувремену планира да стабилизује финансијску ситуацију и заврши транзицију у руководству и спонзорском пулу.