САИГРАЧ ГА БРАНИ К'О БРАТА: "Јокић није крив, ми мора да запнемо"
Денвер Нагетси разочарали су у плеј-офу НБА лиге.
Елиминација у првој рунди од Минесота Тимбервулвса сигурно није задовољила апетите тима из Колорада, а после краха многи су на мети критика.
Тако се и српски центар Никола Јокић нашао на удару, а у његову одбрану је стао саиграч Крис Браун.
- Свака сезона која се не заврши титулом је разочарање. Могао бих да седим овде и тражим изговоре, да кривим повреде, али то није битно. У регуларној сезони смо играли сјајно у нападу, али то нисмо пренели у плеј-оф. То је кривица свих нас. Нисмо били агресивни, има много ствари које нису биле добре. Не можете да упирете прст у Јокића и те момке, они су ‘убице’ и раде свој посао сваке вечери. Ми морамо да им помогнемо - рекао је Браун, па наставио о издањима тима.
- Неприхватљиво је, посебно са талентом који имамо у овом саставу. Пред сваку сезону причамо о титули, то је наш начин размишљања и циљ, сада смо остали кратких рукава. Испадање у првој рунди је неприхватљиво. Морамо да се вратимо, да радимо. Можете све ово да пребаците на моја леђа, нисам био довољно добар у плеј-офу - рекао је Браун за "Денвер пост".
Самокритичан је бек Нагетса.
- Сматрам да сам лидер овог тима, вокални лидер. Ако не играмо добро као тим онда можете да тражите кривицу у свему. Али, ја нисам играо довољно добро као индивидуа и нисам спремио овај тим за тешку серију. Сви морамо да будемо бољи, поготово ја. Радујем се наредној сезони и прилици да одговоримо - поручио је Браун.