SAIGRAČ GA BRANI K'O BRATA: "Jokić nije kriv, mi mora da zapnemo"
Denver Nagetsi razočarali su u plej-ofu NBA lige.
Eliminacija u prvoj rundi od Minesota Timbervulvsa sigurno nije zadovoljila apetite tima iz Kolorada, a posle kraha mnogi su na meti kritika.
Tako se i srpski centar Nikola Jokić našao na udaru, a u njegovu odbranu je stao saigrač Kris Braun.
- Svaka sezona koja se ne završi titulom je razočaranje. Mogao bih da sedim ovde i tražim izgovore, da krivim povrede, ali to nije bitno. U regularnoj sezoni smo igrali sjajno u napadu, ali to nismo preneli u plej-of. To je krivica svih nas. Nismo bili agresivni, ima mnogo stvari koje nisu bile dobre. Ne možete da upirete prst u Jokića i te momke, oni su ‘ubice’ i rade svoj posao svake večeri. Mi moramo da im pomognemo - rekao je Braun, pa nastavio o izdanjima tima.
- Neprihvatljivo je, posebno sa talentom koji imamo u ovom sastavu. Pred svaku sezonu pričamo o tituli, to je naš način razmišljanja i cilj, sada smo ostali kratkih rukava. Ispadanje u prvoj rundi je neprihvatljivo. Moramo da se vratimo, da radimo. Možete sve ovo da prebacite na moja leđa, nisam bio dovoljno dobar u plej-ofu - rekao je Braun za "Denver post".
Samokritičan je bek Nagetsa.
- Smatram da sam lider ovog tima, vokalni lider. Ako ne igramo dobro kao tim onda možete da tražite krivicu u svemu. Ali, ja nisam igrao dovoljno dobro kao individua i nisam spremio ovaj tim za tešku seriju. Svi moramo da budemo bolji, pogotovo ja. Radujem se narednoj sezoni i prilici da odgovorimo - poručio je Braun.