СЕДМА У НИЗУ: Атланта сломила Лејкерсе у последњој четвртини, Богдановић одиграо добар меч

30.01.2022. 21:42
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Одличана утакмица у Стејт фарм арени.

Кошаркаши Атланта Хокса победили су Лос Анђелес Лејкерсе резултатом 129:121 у недељу увече.

НАЈЕЗДА ЏЕКПОТОВА НА МЕРИДИАН ONLINE КАЗИНУ У 2021. ИСПЛАЋЕНО ВИШЕ ОД 1.5 МИЛИОНА ЕВРА!

РЕЗУЛТАТ КАО ПОРУЧЕН ЗА ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН: Будућност и Цедевита одиграли неизвесну завршницу

ЕФЕС ПРЕГАЗИО ФЕНЕР: Мицић доминирао, Гудурић одличан у поразу своје екипе

Гости из Калифорније су у последњу деоницу ушли са десет поена предности (101:91), али су Хокси серијом 16:5 преокренули уз велики допринос Богдана Богдановића. Српски репрезентативац је у том периоду постигао пет поена уз три асистенције.

Јанг је био најефикаснији са 36 поена уз 5 скокова у 12 асистенција, Џон Колинс је додао 20 уз 11 скокова, Оњека Оконгву 16, а Богдановић је седам од укупно 10 поена постигао 10 поена (3/9 из игре, 2/8 за три, 2/2 слободна бацања), 5 скокова, 3 асистенције и украдену лопту за 27 минута на терену.

У пораженом тиму  Малик Монк је имао 33 поена, 10 скокова и 5 асистенција, Ентони Дејвис је забележио 27, а Расел Вестбрук 20 уз 7 скокова и 12 асистенција.

Атланта је забележила седми узастопни тријумф и са учинком 24-25 у зони је пласмана у плеј-оф, док су Лејкерси без помоћи повређеног Леброна Џејма поражени трећу утакмицу у низу и тренутно су девет на Западу са скором 24-27.

Најновије вести о кошарци прочитајте ОВДЕ.