19°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

REZULTAT KAO PORUČEN ZA ZVEZDU I PARTIZAN: Budućnost i Cedevita odigrali neizvesnu završnicu

30.01.2022. 21:17
Džastin Kobs
Džastin Kobs / Izvor: Foto: ABA liga/Budućnost VOLI

Derbi kola odigran u Podgorici.

Košarkaši Budućnosti savladali su u Podgorici ekipu Cedevita Olimpije u derbiju 18. kola ABA lige i tako ostvarili 12. pobedu u sezoni, dok su gosti iz Ljubljane doživeli sedmi poraz.

NAJEZDA DŽEKPOTOVA NA MERIDIAN ONLINE KAZINU U 2021. ISPLAĆENO VIŠE OD 1.5 MILIONA EVRA!

EFES PREGAZIO FENER: Micić dominirao, Gudurić odličan u porazu svoje ekipe

OTKRIVENA SITUACIJA SA POJAČANJEM U ZVEZDI: Radonjić posle pobede najmanje pričao o utakmici

Bolji rival u prvom poluvremenu su bili Podgoričani što je pokazivao i semafor pa su na veliki odmor otišli sa vođstvom 51:45, mada su gosti imali u jednom trenutku druge četvrtine šest poena prednosti. Početkom treće deonice je Budućnost imala maksimalnih plus devet (54:45), ali je Cedevita Olimpija uspela da se vrati u meč, a zatim i da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu kada je izjednačila na 87:87 49 sekundi pre kraja. Međutim, Kobs je u narednom napadu pogodio trojku, a zatim je u penal završnici Budućnost osigurala trijumf.

Džastin Kobs je sa 17 poena predvodio Budućnost, dok je Vili Rid postigao 14. Zoran Dragić je bio najefikasniji u redovima gostiju sa 20 poena, tri manje je postigao Džejkob Pulen.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.