"ШЕФ КАРИ" ЗАЛЕДИО ТД ГАРДЕН: Вориорси протутњали Масачусецом и вратили брејк (ВИДЕО)

11.06.2022. 08:05
Stef Kari
Стеф Кари / Извор: Реутерс

Најнеизвеснији меч до сада.

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса савладали су Бостон Селтиксе резултатом 107:97 у гостима и тако изједначили на 2:2 у финалној серији НБА лиге.

ЏЕЈМС ОТКРИО ВЕЛИКУ ЖЕЉУ: Краљ би да буде власник тима из Лас Вегаса

ДЕФИНИТИВНО: Србија без Богдана на Еуробаскету

СВЕ ПУЦА: Тео и НБА шампион заједно у црно-белом следеће сезоне

Ово је било вече најбољег играча Вориорса, Стеф Кари је поново одиграо праву симултанку и то када је било најпотребније.

Најбољи тројкаш икада је меч завршио са 43 поена уз фантастичан шут из игре (14/26, 7/14 тројке).

Дефинитивно најинтересантнија утакмица у овој серији за сада, обе екипе су се током свих 48 минута смењивале у вођству.

Гости су меч преломили серијом од 10:0 када су повели са са 100:94, од чега се Селтикси нису опоравили.

Поред Карија врло добар је био и Клеј Томпсон који је убацио 18 поена, док је Вигинс постигао поен мање, али уз чак 16 скокова. Српски кошаркаш Немања Бјелица је на терену провео девет минута, и за то време је забележио један скок.

На другој страни Џејсон Тејтум је убацио 23 поена, Џејлен Браун два поена мање, Маркус Смарт је додао 18 поена, а Дерик Вајт 16.

Следећи меч је на програму у ноћи између понедељка и уторка од 3 часа, а домаћин ће овога пута бити Голден Стејт.