"ŠEF KARI" ZALEDIO TD GARDEN: Voriorsi protutnjali Masačusecom i vratili brejk (VIDEO)

11.06.2022. 08:05
Stef Kari
Stef Kari / Izvor: Reuters
Najneizvesniji meč do sada.

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa savladali su Boston Seltikse rezultatom 107:97 u gostima i tako izjednačili na 2:2 u finalnoj seriji NBA lige.

DŽEJMS OTKRIO VELIKU ŽELJU: Kralj bi da bude vlasnik tima iz Las Vegasa

DEFINITIVNO: Srbija bez Bogdana na Eurobasketu

SVE PUCA: Teo i NBA šampion zajedno u crno-belom sledeće sezone

Ovo je bilo veče najboljeg igrača Voriorsa, Stef Kari je ponovo odigrao pravu simultanku i to kada je bilo najpotrebnije.

Najbolji trojkaš ikada je meč završio sa 43 poena uz fantastičan šut iz igre (14/26, 7/14 trojke).

Definitivno najinteresantnija utakmica u ovoj seriji za sada, obe ekipe su se tokom svih 48 minuta smenjivale u vođstvu.

Gosti su meč prelomili serijom od 10:0 kada su poveli sa sa 100:94, od čega se Seltiksi nisu oporavili.

Pored Karija vrlo dobar je bio i Klej Tompson koji je ubacio 18 poena, dok je Vigins postigao poen manje, ali uz čak 16 skokova. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je na terenu proveo devet minuta, i za to vreme je zabeležio jedan skok.

Na drugoj strani Džejson Tejtum je ubacio 23 poena, Džejlen Braun dva poena manje, Markus Smart je dodao 18 poena, a Derik Vajt 16.

Sledeći meč je na programu u noći između ponedeljka i utorka od 3 časa, a domaćin će ovoga puta biti Golden Stejt.