Шејн Ларкин напушта Ефес, али неће у Црвену звезду из разлога личне природе
Јасан став
Шејн Ларкин неће појачати Црвену звезду иако је постојало велико интересовање клуба да овог бека доведе у Београд.
Ипак Шејн је решио да остане у Истанбулу. Управо тај тренутак, та одлука где ће живети је и била кључна у вагању за Шејна Ларкина. Он ће из Ефеса прећи у Фенербахче, а само ће из европског прескочити у азијски део Истанбула.
Медији пишу да овај амерички ветеран потписује двогодишњи уговор са Фенером иако је провео осам сезона у Ефесу. Занимљиво је да тамо има уговор до 2028. године.
Ларкин је у емисији „Off the РЕЦоурт“ објаснио да заправо не жели да иде из Турске. Зато је одбио и Црвену звезду, али и уносну понуду Дубаија.
-Турска ми је дала много тога. Обогатила ме је у сваком смислу, у гледању на свет, у размишљању и у животним циљевима. То је оно што ме покреће и мотивише да покушам да оставим траг. Ово је посебно место и сматрам да на глобалном нивоу не добија признање које заслужује - казао је Шејн Ларкин.
-Страст коју људи имају и начин на који брину једни о другима су толико посебни да бих се осећао лоше када бих отишао, а да не покушам да вратим макар део онога што ми је ова земља дала - казао је Ларкин.
Шејн је био и репрезентативац Турске, има и даље турски пасош и то ће бити значајно за утакмице националног шампионата и Купа. Ипак после Евробаскета 2025. се повукао.