Šejn Larkin napušta Efes, ali neće u Crvenu zvezdu iz razloga lične prirode
Jasan stav
Šejn Larkin neće pojačati Crvenu zvezdu iako je postojalo veliko interesovanje kluba da ovog beka dovede u Beograd.
Ipak Šejn je rešio da ostane u Istanbulu. Upravo taj trenutak, ta odluka gde će živeti je i bila ključna u vaganju za Šejna Larkina. On će iz Efesa preći u Fenerbahče, a samo će iz evropskog preskočiti u azijski deo Istanbula.
Mediji pišu da ovaj američki veteran potpisuje dvogodišnji ugovor sa Fenerom iako je proveo osam sezona u Efesu. Zanimljivo je da tamo ima ugovor do 2028. godine.
Larkin je u emisiji „Off the RECourt“ objasnio da zapravo ne želi da ide iz Turske. Zato je odbio i Crvenu zvezdu, ali i unosnu ponudu Dubaija.
-Turska mi je dala mnogo toga. Obogatila me je u svakom smislu, u gledanju na svet, u razmišljanju i u životnim ciljevima. To je ono što me pokreće i motiviše da pokušam da ostavim trag. Ovo je posebno mesto i smatram da na globalnom nivou ne dobija priznanje koje zaslužuje - kazao je Šejn Larkin.
-Strast koju ljudi imaju i način na koji brinu jedni o drugima su toliko posebni da bih se osećao loše kada bih otišao, a da ne pokušam da vratim makar deo onoga što mi je ova zemlja dala - kazao je Larkin.
Šejn je bio i reprezentativac Turske, ima i dalje turski pasoš i to će biti značajno za utakmice nacionalnog šampionata i Kupa. Ipak posle Evrobasketa 2025. se povukao.