"Сигурно је моја грешка што га нисам..." Пењароја дао признање о Жељку Обрадовићу - Каје се...
Шпанац искрен
Тренер Партизана Ђоан Пењароја дао је интервју за шпански магазин Гигантес.
Причу је почео о првим данима у Београду када је у децембру прошле године на клупи црно-белих заменио Жељка Обрадовића.
- Затекао сам ситуацију огромне тензије и огорчености. Био је то компликован тренутак јер је екипи ишло лоше, није преносила добре вибрације - не само у смислу победа или пораза, већ ни у ситуацијама које се тамо изузетно вреднују, као што су труд и тимска игра. Навијачи, који су вероватно најбољи на свету, тамо те или воле или мрзе. Све то није помагало. И након тога, оно најважније, без икакве сумње - највећа легенда која вероватно постоји у српској кошарци, Жељко Обрадовић, напустио је екипу. Затекао сам оно што сам и замишљао, чак и мало више од тога, јер тек тамо почнеш да увиђаш како ти људи функционишу, са каквом страшћу то проживљавају, са каквим емоцијама живе све што је у вези са њиховим клубом, што из наше перспективе делује мало претерано. Али то те такође, мало по мало, тера да схватиш шта заправо значи бити тренер Партизана - почео је Пењароја, па се дотакао свог статуса у Партизану.
- Лета су увек компликована, а Партизан је велики клуб. Мислим да је то клуб у који играчи желе да дођу, али такође морате знати где се налазите унутар такмичења као што је Евролига. А у Евролиги је очигледно да постоји осам, девет или десет клубова који баратају економским нивоом, што се плата тиче, који је много већи. Али оно што ми намеравамо јесте да изградимо тим који ће пре свега функционисати као такав, који ће преносити ту енергију, ту борбу којом ће се наши навијачи поносити, да покушамо да задржимо оне играче које желимо, а након тога ћемо видети какву моћ имамо на тржишту да додамо играче и будемо конкурентан тим. Продужетак уговора са Карликом Џонсом је веома добра вест за нас, и од те тачке ћемо видети: играчи који имају уговор, али могу да оду у НБА... Видећемо какву способност имамо да комплетирамо ростер. Али, пре свега, оно што морамо да имамо јесте јасна линија, идеја игре, идеја о томе какви желимо да будемо. Мислим да и клуб и ја имамо јасну слику о томе, и видећемо да ли смо способни да додамо те делове слагалице како бисмо били конкурентан тим.
Још једном је поновио да има жељу да се сретне са Жељком Обрадовићем, који ће у понедељак бити представљен као нови-стари тренер Панатинаикоса.
- Још увек нисам и то ми је остало у плану. То сам већ рекао када сам стигао. Када сам дошао, нисам желео да имам превише информација ни са једне ни са друге стране како бих се максимално фокусирао на свој посао и ишао са својом идејом. Са Жељком имам добар однос, али нисмо се срели и нећемо дуго чекати да обавимо један нормалан разговор. Поред поштовања које гајим према њему као тренеру, он је легенда у Београду. И јасно је да, ако неко сигурно жели да Партизану иде добро, то је он, јер је то део његовог живота. Сигурно је моја грешка што га нисам позвао, али са овим ритмом такмичења, то је лудило. По доласку сам желео да сачекам, али ускоро ћемо разговарати, сигурно - закључио је Пењароја.