СИЛНИ РЕАЛ ЈЕ У ФИНАЛУ ЕВРОЛИГЕ! Краљевски клуб самлео Олимпијакос па застао, браниће титулу

24.05.2024. 23:14
Real
Реал / Извор: Андреас Гора/дпа виа АП

Кошаркаши Реал Мадрида пласирали су се у финале Евролиге пошто су у полуфиналу на Ф4 у Берлину савладали Олимпијакос са 87:76.

Реал је у првом полувремену потпуно надиграо ривала, у репризи прошлосезонског финала, а у борби за одбрану титуле Краљевски клуб ће играти са Панатинаикосом, који је савладао Фенербахче.

Демонстрација силе Реал Мадрида у првој четвртини. Марио Хезоња је на старту убацио три тројке, на то је једну додао Џанан Муса, а сви у екипи Реала били су расположени, док је Олимпијакос кубурио са одбраном.

Таварес је био неодбрањив, Мадриђани су млели Атињане, после 10 минута било је 28:10.

У наставку ништа другачије, одлазе брзо на 20 играчи краљевског клуба, покушао је Олимпијакос да консолидује одбраном, али превише решења у нападу имао је Реал.

Одлазе на 47:24, деловало је превише убедљиво, а до полувремена црвено-бели су смањили на -19 (56:37).

На све или ништа кренули су Грци у наставку, и то добро, успели су да уздрмају шампиона који је деловао конфузно на моменте. Олимпијакос је прилазио, Муса је једини био консолидован, пришао је тим из Атине на -10 (66:56), али онда ко други но Серхио Љуљ, далекометна тројка за враћање самопоуздање Реала и 13 пред одлучујућу четвртину.

У њој није поклекао Олимпијакос, желео је да се врати потпуно резултатски, али су Мадриђани луковао одржавали двоцифрену предност, пре свега захваљујући Љуљу, који увек игра најбоље када је најбитније.

На шест минута до краја Атинајни су спустили на једноцифрен заостатак, и од тада је разлика варирала око те цифре.
Гледали смо рововску борбу при резултату 83:73, а тај резултат је на семафору био готово два минута, све до четири везана поена сјајног Џанана Мусе, који је тиме ставио тачку на питање победника.

Код победника најефикаснији је био Муса са 20 поена, а на другој страни Петерс са 23.

Никола Милутинов се није уписао у стрелце у дресу Олимпијакоса, док је Филип Петрушев убацио пет поена.