22°C
16.06.2024.
117.0802
109.0132

SILNI REAL JE U FINALU EVROLIGE! Kraljevski klub samleo Olimpijakos pa zastao, braniće titulu

24.05.2024. 23:14
Real
Real / Izvor: Andreas Gora/dpa via AP

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige pošto su u polufinalu na F4 u Berlinu savladali Olimpijakos sa 87:76.

Real je u prvom poluvremenu potpuno nadigrao rivala, u reprizi prošlosezonskog finala, a u borbi za odbranu titule Kraljevski klub će igrati sa Panatinaikosom, koji je savladao Fenerbahče.

Demonstracija sile Real Madrida u prvoj četvrtini. Mario Hezonja je na startu ubacio tri trojke, na to je jednu dodao Džanan Musa, a svi u ekipi Reala bili su raspoloženi, dok je Olimpijakos kuburio sa odbranom.

Tavares je bio neodbranjiv, Madriđani su mleli Atinjane, posle 10 minuta bilo je 28:10.

U nastavku ništa drugačije, odlaze brzo na +20 igrači kraljevskog kluba, pokušao je Olimpijakos da konsoliduje odbranom, ali previše rešenja u napadu imao je Real.

Odlaze na 47:24, delovalo je previše ubedljivo, a do poluvremena crveno-beli su smanjili na -19 (56:37).

Na sve ili ništa krenuli su Grci u nastavku, i to dobro, uspeli su da uzdrmaju šampiona koji je delovao konfuzno na momente. Olimpijakos je prilazio, Musa je jedini bio konsolidovan, prišao je tim iz Atine na -10 (66:56), ali onda ko drugi no Serhio Ljulj, dalekometna trojka za vraćanje samopouzdanje Reala i +13 pred odlučujuću četvrtinu.

U njoj nije poklekao Olimpijakos, želeo je da se vrati potpuno rezultatski, ali su Madriđani lukovao održavali dvocifrenu prednost, pre svega zahvaljujući Ljulju, koji uvek igra najbolje kada je najbitnije.

Na šest minuta do kraja Atinajni su spustili na jednocifren zaostatak, i od tada je razlika varirala oko te cifre.
Gledali smo rovovsku borbu pri rezultatu 83:73, a taj rezultat je na semaforu bio gotovo dva minuta, sve do četiri vezana poena sjajnog Džanana Muse, koji je time stavio tačku na pitanje pobednika.

Kod pobednika najefikasniji je bio Musa sa 20 poena, a na drugoj strani Peters sa 23.

Nikola Milutinov se nije upisao u strelce u dresu Olimpijakosa, dok je Filip Petrušev ubacio pet poena.