СКАНДАЛ НА МЕЧУ ПАРТИЗАНА И БОСНЕ: Играч ОДБИО да уђе у игру
Кошаркаш Босне Един Атић одбио је да уђе у игру током другог полувремена утакмице са Партизаном.
Кошаркаши Партизана пласирали су се у полуфинале АБА лиге, пошто су у четвртфиналној серији били бољи од Босне резултатом 2-0.
Црно-бели су славили у првом мечу у Хали Александар Николић, а потом и у сарајевској Зетри – резултатом 87:73.
Атић је меч завршио са 8 поена и по скоком, асистенцијом и изгубљеном лоптом, за 10 минута на паркету.
Како Спорт Клуб пише, 29-годишњак је у трећој четвртини одбио да уђе у игру.
Атић је импресивно започео сусрет – постигао је седам поена и асистенцијом у прва три минута меча, да би након што је одиграо уводних седам минута био замењен.
Крилни кошаркаш је потом добио шансу у последњем минуту прве четвртине, да би почетком друге имао по изгубљену лопту и промашено полагање и опет послат на клупу.
Када га је тренер Босне Мухамед Пашалић позвао да поново уђе у игру у другом полувремену, Атић је одбио – и до краја се није враћао у игру.
Атић је ове сезоне одиграо 24 утакмице у АБА лиги, уз учинак од 9 поена по мечу, као и 3,6 скокова и 2,8 асистенције у просеку.
Кошаркаш из Бугојна је професионалну афирмацију стекао играјући за Спарсе из Сарајева. Потом је наступао и за АЕК из Атине, Трикалу, Мегу, Игокеу, Будућност, Бургос и Бреоган.