SKANDAL NA MEČU PARTIZANA I BOSNE: Igrač ODBIO da uđe u igru
Košarkaš Bosne Edin Atić odbio je da uđe u igru tokom drugog poluvremena utakmice sa Partizanom.
Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale ABA lige, pošto su u četvrtfinalnoj seriji bili bolji od Bosne rezultatom 2-0.
Crno-beli su slavili u prvom meču u Hali Aleksandar Nikolić, a potom i u sarajevskoj Zetri – rezultatom 87:73.
Atić je meč završio sa 8 poena i po skokom, asistencijom i izgubljenom loptom, za 10 minuta na parketu.
Kako Sport Klub piše, 29-godišnjak je u trećoj četvrtini odbio da uđe u igru.
Atić je impresivno započeo susret – postigao je sedam poena i asistencijom u prva tri minuta meča, da bi nakon što je odigrao uvodnih sedam minuta bio zamenjen.
Krilni košarkaš je potom dobio šansu u poslednjem minutu prve četvrtine, da bi početkom druge imao po izgubljenu loptu i promašeno polaganje i opet poslat na klupu.
Kada ga je trener Bosne Muhamed Pašalić pozvao da ponovo uđe u igru u drugom poluvremenu, Atić je odbio – i do kraja se nije vraćao u igru.
Atić je ove sezone odigrao 24 utakmice u ABA ligi, uz učinak od 9 poena po meču, kao i 3,6 skokova i 2,8 asistencije u proseku.
Košarkaš iz Bugojna je profesionalnu afirmaciju stekao igrajući za Sparse iz Sarajeva. Potom je nastupao i za AEK iz Atine, Trikalu, Megu, Igokeu, Budućnost, Burgos i Breogan.