ШОУ СРБИНА У ЕЛ ЕЈУ: Богдановић опет УНИШТИО Лејкерсе! О његовој ПАРТИЈИ дуго ће се ПРИЧАТИ (ВИДЕО+ФОТО)

31.12.2018. 08:20
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Реутерс

Одиграно пет мечева.

У ноћи између недеље и понедељка одиграно је пет мечева. Од српских кошаркаша, на паркету су били Богдан Богдановић и Немања Бјелица, чији је Сакраменто поражен у "Стејплс центру" од ЛА Лејкерса (121:114), у утакмици која је обиловала преокретима.

Реал купује у Бразилу и то момка од 16 година (ФОТО)

У ЦЕНТРУ ПАЖЊЕ: Сви СКОЦКАНИ, а онда се на свадби појавио нападач Вест Хема, обучен у... (ФОТО)

НАШАО НОВУ ПРОФЕСИЈУ: Холандски репрезентативац Мемфис Депај одлучио да уплови у певачке воде (ВИДЕО)

Као и пре неколико дана, када је са звуком сирене погодио тројку за победу Краљева пред својим навијачима, Богдан је поново маестрално одиграо и за 33 минута у игри постигао 21 поен, додавши на то пет скокова и четири асистенције. Најефикаснији у Сакраменту био је Деарон Фокс са 26 поена, док је Немања Бјелица као стартер за 22 минута на паркету постигао пет поена и ухватио девет лопти.

Домаћин је боље отворио меч, Краљеви су успеле да ухвате прикључак у другом периоду и на полувремену преокренули резултат у своју корист (68:64). Богдан и другови су чак водили 10 поена разлике у трећој четвртини, да би Језерџије, за које и овог пута није играо прва звезда тима Леброн Џејмс, успоставили резултатску равнотежу.

Кингси су у последњој четвртини отишли на седам кошева предности, до краја дуела остало је четири и по минута, ипак, Језерџије су и то надокнадиле. После два офанзивна скока, тројку је убацио Брендон Инграм за потпуни преокрет 113:110. Домаћин је до краја задржао стечено вођство и реванширао се Краљевима за недавни неуспех.

Портланд је декласирао Филаделфију, док је Лука Дончић блистао у тријумфу Маверикса над Тандерима. Расел Вестбрук је разочарао са само девет поена, уз очајан шут из игре (4/22). Словенац је био најбољи на паркету са 25 поена и седам асиситенција, док је Харисон Барнс постигао 16 поена. У тиму Оклахоме доминирао је Пол Џорџ са 36 поена.