ŠOU SRBINA U EL EJU: Bogdanović opet UNIŠTIO Lejkerse! O njegovoj PARTIJI dugo će se PRIČATI (VIDEO+FOTO)

31.12.2018. 08:20
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Reuters

Odigrano pet mečeva.

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je pet mečeva. Od srpskih košarkaša, na parketu su bili Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, čiji je Sakramento poražen u "Stejpls centru" od LA Lejkersa (121:114), u utakmici koja je obilovala preokretima.

Real kupuje u Brazilu i to momka od 16 godina (FOTO)

U CENTRU PAŽNJE: Svi SKOCKANI, a onda se na svadbi pojavio napadač Vest Hema, obučen u... (FOTO)

NAŠAO NOVU PROFESIJU: Holandski reprezentativac Memfis Depaj odlučio da uplovi u pevačke vode (VIDEO)

Kao i pre nekoliko dana, kada je sa zvukom sirene pogodio trojku za pobedu Kraljeva pred svojim navijačima, Bogdan je ponovo maestralno odigrao i za 33 minuta u igri postigao 21 poen, dodavši na to pet skokova i četiri asistencije. Najefikasniji u Sakramentu bio je Dearon Foks sa 26 poena, dok je Nemanja Bjelica kao starter za 22 minuta na parketu postigao pet poena i uhvatio devet lopti.

Domaćin je bolje otvorio meč, Kraljevi su uspele da uhvate priključak u drugom periodu i na poluvremenu preokrenuli rezultat u svoju korist (68:64). Bogdan i drugovi su čak vodili 10 poena razlike u trećoj četvrtini, da bi Jezerdžije, za koje i ovog puta nije igrao prva zvezda tima Lebron Džejms, uspostavili rezultatsku ravnotežu.

Kingsi su u poslednjoj četvrtini otišli na sedam koševa prednosti, do kraja duela ostalo je četiri i po minuta, ipak, Jezerdžije su i to nadoknadile. Posle dva ofanzivna skoka, trojku je ubacio Brendon Ingram za potpuni preokret 113:110. Domaćin je do kraja zadržao stečeno vođstvo i revanširao se Kraljevima za nedavni neuspeh.

Portland je deklasirao Filadelfiju, dok je Luka Dončić blistao u trijumfu Maveriksa nad Tanderima. Rasel Vestbruk je razočarao sa samo devet poena, uz očajan šut iz igre (4/22). Slovenac je bio najbolji na parketu sa 25 poena i sedam asisitencija, dok je Harison Barns postigao 16 poena. U timu Oklahome dominirao je Pol Džordž sa 36 poena.