СПЕКТАКЛ У ПИОНИРУ: Фенербахче савладао Партизан, уз овације Жоцу (ФОТО)

26.09.2017. 20:27
KK Partizan, Patrik Miler
KK Партизан, Патрик Милер / Извор: МН Press

Лака победа европског шампиона

Кошаркаши Фенербахче савладали су Партизан у пријатељском мечу у Пиониру пред око 5.000 гледалаца са 82:68 (27:16, 10:16, 22:21, 23:15). Црно-бели су се одлично супротставили Фенербахчеу, иако су били лишени помоћи Новице Величковића који се скидао, али је меч преседео на клупи. Жељко Обрадовић, легенда црно-белих и тренер Фенербахчеа дочекан је овацијама у Пиониру, као и поклоном, репликом дреса из 1992. када је Партизан био победник Купа европских шампиона.

Почетак меча је у потпуности припао Фенербахчеу који је преко Веслог и Вонајмејкера повео 8:0. Партизан је имао проблема у реализацији напада док су на другој страни прецизни били Нанали и Томпсон. Коначно је за Партизан погодио Шалић, али су црно-бели имали проблема са ефикасношћу пошто су за шест минута постигли тек шест поена, па је екипа Жељка Обрадовића водила са 18:6. Гости су наставили у истом ритму, а Милер је постигао прве поене за Партизан и само смањио на 24:9, да би и затворио прву четвртину поготком, а Фенер вођством 27:16. У другој деоници је Партизан боље заиграо у одбрани, али је и даље шкрипало у нападу. Мало по мало Партизан је топио вођство Фенера, прво преко Шалића у 19. минуту за 36:29, да би Пецарски уз звук сирене погодио тројку, а Партизан отишао на одмор са заостатком од само пет поена (37:32).

Много је боље Партизан отворио трећу деоницу пре свега шутем споља пошто су Маринковић и Чакаревић погодили за три поена, а црно-бели пришли на 39:37. Маринковић се потпуно разиграо у тим тренуцима и погодио још две тројке, а Партизан је дошао и до изједначења 43:43. Фенер је успео на кратко да се поново одлепи после поготка Наналија уз фаул, али је Маринковић погодио још једну тројку за 52:50. Ипак, гости из Истанбула одиграли су у завршници треће деонице добру одбрану и на последњи мали одмор отишли са шест поена предности (59:53)

Слично трећој деоници и последњу четвртину је Партизан почео у истом стилу са две тројке које су погодили Андрић и Вилијамс-Гос, али је Мели брзо узвратио  па је Фенер и даље имао предност 67:59. Успевао је Партизан да прати ритам Фенера, али не и да смањи заостатак који је и даље износио шест поена средином последње деонице. Убрзо је међутим тим Жељка Обрадовића заиграо боље у одбрни што је отворило прилике за контра нападе, па су гости отишли на двоцифрену предност 75:64 у 37. минуту. Био је то и крај свих надања црно-белих да могу да изненаде европског шампиона који је рутински привео меч крају.

ПАРТИЗАН - ФЕНЕРБАХЧЕ 68:82 (16:27, 16:10, 21:22, 15:23)

ПАРТИЗАН: Милер 9, Вилијамс-Гос 12, Тадић, Јовановић, Маринковић 13, Танасковић, Величковић, Томић 2, Пецарски 7, Гавриловић 5, Андрић 6, Чакаревић 7, Шалић 7.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Томпсон 12, Мели 6, Херсек 2, Вонамејкер 10, Слукас 3, Арна 4, Нанали 18, Гудурић 2, Весели 8, Гулер 7, Дувериоглу 2, Датоме 8.