SPEKTAKL U PIONIRU: Fenerbahče savladao Partizan, uz ovacije Žocu (FOTO)

26.09.2017. 20:27
KK Partizan, Patrik Miler
KK Partizan, Patrik Miler / Izvor: MN Press

Laka pobeda evropskog šampiona

Košarkaši Fenerbahče savladali su Partizan u prijateljskom meču u Pioniru pred oko 5.000 gledalaca sa 82:68 (27:16, 10:16, 22:21, 23:15). Crno-beli su se odlično suprotstavili Fenerbahčeu, iako su bili lišeni pomoći Novice Veličkovića koji se skidao, ali je meč presedeo na klupi. Željko Obradović, legenda crno-belih i trener Fenerbahčea dočekan je ovacijama u Pioniru, kao i poklonom, replikom dresa iz 1992. kada je Partizan bio pobednik Kupa evropskih šampiona.

Početak meča je u potpunosti pripao Fenerbahčeu koji je preko Veslog i Vonajmejkera poveo 8:0. Partizan je imao problema u realizaciji napada dok su na drugoj strani precizni bili Nanali i Tompson. Konačno je za Partizan pogodio Šalić, ali su crno-beli imali problema sa efikasnošću pošto su za šest minuta postigli tek šest poena, pa je ekipa Željka Obradovića vodila sa 18:6. Gosti su nastavili u istom ritmu, a Miler je postigao prve poene za Partizan i samo smanjio na 24:9, da bi i zatvorio prvu četvrtinu pogotkom, a Fener vođstvom 27:16. U drugoj deonici je Partizan bolje zaigrao u odbrani, ali je i dalje škripalo u napadu. Malo po malo Partizan je topio vođstvo Fenera, prvo preko Šalića u 19. minutu za 36:29, da bi Pecarski uz zvuk sirene pogodio trojku, a Partizan otišao na odmor sa zaostatkom od samo pet poena (37:32).

Mnogo je bolje Partizan otvorio treću deonicu pre svega šutem spolja pošto su Marinković i Čakarević pogodili za tri poena, a crno-beli prišli na 39:37. Marinković se potpuno razigrao u tim trenucima i pogodio još dve trojke, a Partizan je došao i do izjednačenja 43:43. Fener je uspeo na kratko da se ponovo odlepi posle pogotka Nanalija uz faul, ali je Marinković pogodio još jednu trojku za 52:50. Ipak, gosti iz Istanbula odigrali su u završnici treće deonice dobru odbranu i na poslednji mali odmor otišli sa šest poena prednosti (59:53)

Slično trećoj deonici i poslednju četvrtinu je Partizan počeo u istom stilu sa dve trojke koje su pogodili Andrić i Vilijams-Gos, ali je Meli brzo uzvratio  pa je Fener i dalje imao prednost 67:59. Uspevao je Partizan da prati ritam Fenera, ali ne i da smanji zaostatak koji je i dalje iznosio šest poena sredinom poslednje deonice. Ubrzo je međutim tim Željka Obradovića zaigrao bolje u odbrni što je otvorilo prilike za kontra napade, pa su gosti otišli na dvocifrenu prednost 75:64 u 37. minutu. Bio je to i kraj svih nadanja crno-belih da mogu da iznenade evropskog šampiona koji je rutinski priveo meč kraju.

PARTIZAN - FENERBAHČE 68:82 (16:27, 16:10, 21:22, 15:23)

PARTIZAN: Miler 9, Vilijams-Gos 12, Tadić, Jovanović, Marinković 13, Tanasković, Veličković, Tomić 2, Pecarski 7, Gavrilović 5, Andrić 6, Čakarević 7, Šalić 7.

FENERBAHČE: Tompson 12, Meli 6, Hersek 2, Vonamejker 10, Slukas 3, Arna 4, Nanali 18, Gudurić 2, Veseli 8, Guler 7, Duverioglu 2, Datome 8.