НИЈЕ СЕ МОГЛО ПРОТИВ ДОМАЋИЦА: Српкиње изгубиле и други меч на Светском првенству

25.09.2022. 12:01
žene
жене / Извор: Фото: ФИБА

Фаворит је била Аустралија, то је и потврдила.

Женска кошаркашка репрезентација Србије забележила је и други пораз на Светском првенству у Сиднеју. Од изабраница Марине Маљковић резултатом 69:54 боља је била фаворизована екипа домаћина Аустралије у трећем колу групне фазе.

ФМП МЕРИДИАН НА КОРАК ОД ИСТОРИЈЕ: “Пантери” против “медведа” за Лигу шампиона и место у елити!

ПОСЛЕ ВОЂСТВА НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Партизан ипак убедљиво поражен од Зенита

БРАЋА НЕМАЈУ МИЛОСТИ: Олимпијакос РАЗБИО Звезду!

Очекивано меч на мали број поена. И једна и друга селекција су се истакле добром одбраном и нису журиле са реализацијом напада. Због тога је Србија несвесно често губила лопте због истека времена, што су Аустралијанке искористиле да стекну предност која је у једном моменту сезала и до 18 (46:28).

Међутим, Српкиње се нису предавале, покушавале су на све могуће начине да се врате у меч, а у томе је највише помогла Саша Чађо која је погађала тешке тројке. Уз подршку публике, ипак, било је тешко надјачати заиста добре Аустралијанке, које су имале мотив више да се докажу после пораза од Француске у првом колу.

Оно што је посебно било импресивно у игри Аустралије јесте чињеница да пуне три четвртине нису имале нити један промашај са линије за слободна бацања из 16 покушаја

Најефикаснија је била Бек Ален са 16 поена, 12 је уписала Маријел Толо, а по 10 су постигле Саманта Виткомб и Стеф Талбот.

У редовима Србије, 16 поена за Ивон Андерсон од чега 14 у првом полувремену, уз 7 скокова и 6 асистенција, док је двоцифрена била још Чађо са 12, Јована Ногић је имала 7, а Тина Крајишник 6 поена, по 4 су имале Ђорђевић и Топузовић, 3 Раца и 2 Станковић.

Подмлађену селекцију Србије у понедељак од 6.30 ујутру по средњоевропском времену очекује утакмица са селекцијом Малија, која досад има сва три пораза. Победа у овом дуелу биће апсолутни императив за Србију у погледу пласмана у наредну фазу.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Светислав Пешић прича анегдоту о Милану Гуровићу из Индијанаполиса