7°C
18.04.2024.
117.14
110.2702

NIJE SE MOGLO PROTIV DOMAĆICA: Srpkinje izgubile i drugi meč na Svetskom prvenstvu

25.09.2022. 12:01
žene
žene / Izvor: Foto: FIBA
Favorit je bila Australija, to je i potvrdila.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i drugi poraz na Svetskom prvenstvu u Sidneju. Od izabranica Marine Maljković rezultatom 69:54 bolja je bila favorizovana ekipa domaćina Australije u trećem kolu grupne faze.

FMP MERIDIAN NA KORAK OD ISTORIJE: “Panteri” protiv “medveda” za Ligu šampiona i mesto u eliti!

POSLE VOĐSTVA NA POLUVREMENU: Partizan ipak ubedljivo poražen od Zenita

BRAĆA NEMAJU MILOSTI: Olimpijakos RAZBIO Zvezdu!

Očekivano meč na mali broj poena. I jedna i druga selekcija su se istakle dobrom odbranom i nisu žurile sa realizacijom napada. Zbog toga je Srbija nesvesno često gubila lopte zbog isteka vremena, što su Australijanke iskoristile da steknu prednost koja je u jednom momentu sezala i do +18 (46:28).

Međutim, Srpkinje se nisu predavale, pokušavale su na sve moguće načine da se vrate u meč, a u tome je najviše pomogla Saša Čađo koja je pogađala teške trojke. Uz podršku publike, ipak, bilo je teško nadjačati zaista dobre Australijanke, koje su imale motiv više da se dokažu posle poraza od Francuske u prvom kolu.

Ono što je posebno bilo impresivno u igri Australije jeste činjenica da pune tri četvrtine nisu imale niti jedan promašaj sa linije za slobodna bacanja iz 16 pokušaja

Najefikasnija je bila Bek Alen sa 16 poena, 12 je upisala Marijel Tolo, a po 10 su postigle Samanta Vitkomb i Stef Talbot.

U redovima Srbije, 16 poena za Ivon Anderson od čega 14 u prvom poluvremenu, uz 7 skokova i 6 asistencija, dok je dvocifrena bila još Čađo sa 12, Jovana Nogić je imala 7, a Tina Krajišnik 6 poena, po 4 su imale Đorđević i Topuzović, 3 Raca i 2 Stanković.

Podmlađenu selekciju Srbije u ponedeljak od 6.30 ujutru po srednjoevropskom vremenu očekuje utakmica sa selekcijom Malija, koja dosad ima sva tri poraza. Pobeda u ovom duelu biće apsolutni imperativ za Srbiju u pogledu plasmana u narednu fazu.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Svetislav Pešić priča anegdotu o Milanu Guroviću iz Indijanapolisa