СРБИЈА САЗНАЛА РИВАЛА У ЧЕТВРФТИНАЛУ: Драма између Француске и Турске решена у продужетку

10.09.2022. 13:59
TF
ТФ / Извор: Фото: ФИБА

Неизвесно у Немачкој.

Кошаркашка репрезентација Француске пласирала се у четвртфинале Евробаскета, пошто је после продужетака савладала Турску са  87:86.

ЕВРОБАСКЕТ УЖИВО: Велико повратак Турака, ДРАМА у Берлину

СИМОНОВИЋ ЗА СД: Са Јокићем је све песма, остала су још четири успешна корака до циља

БЕЗ ПОРЕКЛА, МИГРАНТ КОЈИ ЈЕ ЖИВЕО НА УЛИЦИ: Животна прича Јаниса је НЕВЕРОВАТНА - До пунолетства није постојао!? (ВИДЕО)

Изабраници Венсана Колеа боље су почели меч и после 10 минута водили са 18:11, док је друга деоница била доста неизвеснија. И њу су Французи решили у своју корист са пола коша разлике, де су на полувремену имали плус осам.

А онда...Фантастична трећа четвртина Турака, серија 19:0 и потпуни преокрет. Ова деоница припала је чети Ергина Атамана са 22:6, стога је селекција Турске имала осам поена суфицита пред одлучујућу четвртину.

У њој су Французи одмах ухватили резултатски прикључак, консолидовали су се, те смо имали егал завршницу у којој су Турци на 11 секунди пре краја имали "плус два", два слободна бацања и лопту, због неспортског фаула Лувавуа, али ни једно бацање нису искористили, а лопту су изгубили по извођењу.

У нападу Французи су промашили шут за изједначење, али је Гобер прикуцао промашај, те одвео меч у продужетак.

У њему су Петлови кренули боље, али ни после уводних минута није био крај. Француска је пропутсила један напад, направила фаул, а Турска је пришла на пола коша разлике (87:86) на 39 секунди до краја.

На другој страни, Гобер је промашио оба слободна бацања, Турска је имала напад за победу, Французи су сјајно успели да избегну фаул, а Турска је изгубила и лопту и утакмицу.

Руди Гобер постигао је 20 поена уз 17 скокова за Француску, Томас Ертел и Еван Фуриније дали су по 13 поена.

На другој страни, Бурган Танџер дао је 22 поена, Фуркан Коркмаз стао је на 18, Сертач Санли дао је 12, а Чеди Осман 11 поена.

Подсећамо, победник сусрета између Италије и наше репрезентације састаје се са Француске у четвртфиналу.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте тројку Богдановића са "друге планете"