SRBIJA SAZNALA RIVALA U ČETVRFTINALU: Drama između Francuske i Turske rešena u produžetku

10.09.2022. 13:59
TF
TF / Izvor: Foto: FIBA

Neizvesno u Nemačkoj.

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Evrobasketa, pošto je posle produžetaka savladala Tursku sa  87:86.

EVROBASKET UŽIVO: Veliko povratak Turaka, DRAMA u Berlinu

SIMONOVIĆ ZA SD: Sa Jokićem je sve pesma, ostala su još četiri uspešna koraka do cilja

BEZ POREKLA, MIGRANT KOJI JE ŽIVEO NA ULICI: Životna priča Janisa je NEVEROVATNA - Do punoletstva nije postojao!? (VIDEO)

Izabranici Vensana Kolea bolje su počeli meč i posle 10 minuta vodili sa 18:11, dok je druga deonica bila dosta neizvesnija. I nju su Francuzi rešili u svoju korist sa pola koša razlike, de su na poluvremenu imali plus osam.

A onda...Fantastična treća četvrtina Turaka, serija 19:0 i potpuni preokret. Ova deonica pripala je četi Ergina Atamana sa 22:6, stoga je selekcija Turske imala osam poena suficita pred odlučujuću četvrtinu.

U njoj su Francuzi odmah uhvatili rezultatski priključak, konsolidovali su se, te smo imali egal završnicu u kojoj su Turci na 11 sekundi pre kraja imali "plus dva", dva slobodna bacanja i loptu, zbog nesportskog faula Luvavua, ali ni jedno bacanje nisu iskoristili, a loptu su izgubili po izvođenju.

U napadu Francuzi su promašili šut za izjednačenje, ali je Gober prikucao promašaj, te odveo meč u produžetak.

U njemu su Petlovi krenuli bolje, ali ni posle uvodnih minuta nije bio kraj. Francuska je proputsila jedan napad, napravila faul, a Turska je prišla na pola koša razlike (87:86) na 39 sekundi do kraja.

Na drugoj strani, Gober je promašio oba slobodna bacanja, Turska je imala napad za pobedu, Francuzi su sjajno uspeli da izbegnu faul, a Turska je izgubila i loptu i utakmicu.

Rudi Gober postigao je 20 poena uz 17 skokova za Francusku, Tomas Ertel i Evan Furinije dali su po 13 poena.

Na drugoj strani, Burgan Tandžer dao je 22 poena, Furkan Korkmaz stao je na 18, Sertač Sanli dao je 12, a Čedi Osman 11 poena.

Podsećamo, pobednik susreta između Italije i naše reprezentacije sastaje se sa Francuske u četvrtfinalu.

BONUS VIDEO: Pogledajte trojku Bogdanovića sa "druge planete"