ШТА ЈЕ СА ЈОКИЋЕМ? Поново бацао ЛАКТОВЕ, после Јеребка, по носу добио Таџ Гибсон! (ВИДЕО)

28.12.2017. 08:45
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Денвер после продужетка поражен у Минеаполису.

У Минесоти су се сударила два Србина - Никола Јокић и Немања Бјелица. Јокић је имао бољи индивидуални уцинак,, али је на крају после продужетка славио тим Немање Бјелице са 128:125.

КРАЉЕВСКИ: Брутални Богдан срушио Леброна и Кавалирсе! (ВИДЕО)

САМО ЗА МУШКЕ ОЧИ: Бави се моделингом, а положила је и испит за судију и чека се њен први меч (ФОТО)

Веома напето је било у "Таргет центру" у Минеаполису где су домаћи Тимбервулвси славили победу после додатног периода над незгодним Нагетсима, које је предводио српски центар Никола Јокић.  Српски ас је на терену провео 41 минут, постигао је 22 поена, а са девет скокова је био надомак дабл-дабла. Из игре је шутирао 5-11, за три поена 1-3, а са линије слободних бацања 11-12. На све то је уписао четири асистенције, две украдене лопте, једну блокаду и две изгубљене лопте, уз три фаула.

Јокић је поново био у центру пажње као и на претходном мечу када је искључен због ударања кошаркаша Јута Џеза Јонаса Јеребка, док је овога пута његов лакат завршио на лицу Таџа Гибсон.

На другој страни српски крилни центар Немања Бјелица је одиграо други меч после 15 утакмица паузе због повреде стопала. Бјелица је имао за десет минута само један поен са линије бацања, док је уписао и три скока.

Минесота је доминирала током првог полувремена и треће четвртине када је имала и до 19 поена предности. Тада се Денвер разбудио па је успео да избори продужетак, после резултата 114:114.

Тада је ствари у своје руке преузео сам Џими Батлер, који је у продужетку постигао за Минесоту чак 12 поена, чиме је поставио рекорд франшизе Вулвса.