СТИГЛО ПОЈАЧАЊЕ: Игокеа довела Американца из Румуније
Доноси сигурност у органзацији игре
Игокеа увелико склапа тим за наредну сезони. Нови члан тима из Лакташа постао је амерички плејмејкер Роман Пен, који у клуб стиже након сезоне проведене у румунском Рапиду из Букурешта.
Током претходних недеља Игокеа је продужила сарадњу са Драганом Милосављевићем и Александром Лазићем. Поред тога, у клуб су стигли Петар Ковачевић из Босне, Лазар Стефановић из ФМП-а и Никола Манојловић из Борца из Чачка.
Јасно је да тим из Лакташа жели да направи искорак и буде веома конкурентан у сезони која долази. Долазак Романа Пена само је још једна потврда таквих амбиција.
Двадесетосмогодишњи организатор игре иза себе има занимљиву каријеру. Посебан траг оставио је током студија у НЦАА лиги.
Пен је постао рекордер Универзитета Дрејк по броју асистенција, а чак два пута нашао се и у најбољој петорци своје конференције. Његове главне врлине су преглед игре, контрола ритма и способност да разигра саиграче. Поред тога, познат је и по томе што преузима одговорност у важним тренуцима утакмица.
У саопштењу клуба истакнуто је да ће Роман Пен донети додатну сигурност у организацији игре.