17.12.2023. 17:50
Adam Hanga
Адам Ханга / Извор: Фото: АБА лига/СЦ Derby/Filip Рогановић

Дуел 12. кола регионалног такмичења.

Кошаркаши Стедентског центра дочекали су у Подгорици Црвену звезду у мечу 12. кола АБА лиге. Шампион Србије се много мучио, био у заостатку после три четвтине, али на крају су бодови отишли у Београд. Црвено-бели су славили са 91:77 (21:21, 25:20, 17:24, 28:12).

ЗА СФЕРОПУЛОСА НЕМА ДИЛЕМЕ: Звезда и Партизан треба да имају сталне уговоре са ЕвролигомJoanis Sferopulos

Партизан и Црвена звезда га ЖАРКО ЖЕЛЕ! Из тог разлога је данашња информација ЗЛАТА ВРЕДНАKinan Evans, Kenan Evans

ЈОКИЋ: Није требало да буде тесна утакмицаNikola Jokić

ЈОКИЋ: Није требало да буде тесна утакмица

Добра вест за шампиона Србије је повратак Адама Ханге који је чак и почео меч у Подгорици. Домаћи су боље отворили и Звезда је до првог вођства стигла тек после више од седам минута игре, а након прве четвртине је било нерешено - 21:21.

Црвено-бели су убрзали игру у другој деоници и то се одмах одразило и на резултат, пошто је шампион Србије против освајача Суперкупа АБА лиге на полувремену имао пет поена вишка.

АБА лига, 12. коло:

СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 77:91 (21:21, 20:25, 24:17, 12:28)

Судије: Миливоје Јовчић, Лука Кардум, Драган Поробић.

Хала: "Морача", Подгорица

СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР: Богавац 6, Павлићевић 4, Вучељић, Хаџибеговић 13, Баћовић, Ивишић, Доукинс 12, Дробњак 17, Дрежњак 8, Камењаш 7, Капуста 3, Мирковић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 8, Ханга 5, Давидовац 5, Митровић 20, Лазић 12, Симоновић, Нејпир 13, Тоби, Боломбој 2, Гедраитис 11, Дос Сантос 15.

Почела је Звезда добро у анставку дошла на плус десет, али су онда стали изабраници Јаниса Сферопулоса. То су искористили играчи Студентског центра и на пола минуте пре краја су стигли и до вођства - 65:63. Са тим резултатом се и ушло у четврту четвртину, а Дробњак је имао и шут за три, две секунде пре краја, који је могао да их одведе и на плус пет пред одлучујућу деоницу.

Звезда је кренула са 10:0 у четвртој четвртини и домаћин није имао снаге да се још једном врати као у трећој деоници.