17.12.2023. 17:50
Adam Hanga
Adam Hanga / Izvor: Foto: ABA liga/SC Derby/Filip Roganović

Duel 12. kola regionalnog takmičenja.

Košarkaši Stedentskog centra dočekali su u Podgorici Crvenu zvezdu u meču 12. kola ABA lige. Šampion Srbije se mnogo mučio, bio u zaostatku posle tri četvtine, ali na kraju su bodovi otišli u Beograd. Crveno-beli su slavili sa 91:77 (21:21, 25:20, 17:24, 28:12).

ZA SFEROPULOSA NEMA DILEME: Zvezda i Partizan treba da imaju stalne ugovore sa EvroligomJoanis Sferopulos

Partizan i Crvena zvezda ga ŽARKO ŽELE! Iz tog razloga je današnja informacija ZLATA VREDNAKinan Evans, Kenan Evans

JOKIĆ: Nije trebalo da bude tesna utakmicaNikola Jokić

JOKIĆ: Nije trebalo da bude tesna utakmica

Dobra vest za šampiona Srbije je povratak Adama Hange koji je čak i počeo meč u Podgorici. Domaći su bolje otvorili i Zvezda je do prvog vođstva stigla tek posle više od sedam minuta igre, a nakon prve četvrtine je bilo nerešeno - 21:21.

Crveno-beli su ubrzali igru u drugoj deonici i to se odmah odrazilo i na rezultat, pošto je šampion Srbije protiv osvajača Superkupa ABA lige na poluvremenu imao pet poena viška.

ABA liga, 12. kolo:

STUDENTSKI CENTAR – CRVENA ZVEZDA 77:91 (21:21, 20:25, 24:17, 12:28)

Sudije: Milivoje Jovčić, Luka Kardum, Dragan Porobić.

Hala: "Morača", Podgorica

STUDENTSKI CENTAR: Bogavac 6, Pavlićević 4, Vučeljić, Hadžibegović 13, Baćović, Ivišić, Doukins 12, Drobnjak 17, Drežnjak 8, Kamenjaš 7, Kapusta 3, Mirković 7.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 8, Hanga 5, Davidovac 5, Mitrović 20, Lazić 12, Simonović, Nejpir 13, Tobi, Bolomboj 2, Gedraitis 11, Dos Santos 15.

Počela je Zvezda dobro u anstavku došla na plus deset, ali su onda stali izabranici Janisa Sferopulosa. To su iskoristili igrači Studentskog centra i na pola minute pre kraja su stigli i do vođstva - 65:63. Sa tim rezultatom se i ušlo u četvrtu četvrtinu, a Drobnjak je imao i šut za tri, dve sekunde pre kraja, koji je mogao da ih odvede i na plus pet pred odlučujuću deonicu.

Zvezda je krenula sa 10:0 u četvrtoj četvrtini i domaćin nije imao snage da se još jednom vrati kao u trećoj deonici.