СУПЕР ЛИГА: Звезда у лаганом ритму протутњала кроз Железник (ФОТО)

29.04.2017. 16:51
Mrko simonović
Мрко симоновић

Црвено-бели забележили нови тријумф у елитном домаћем шампионату.

На мечу трећег кола Супер лиге ФМП – Црвена звезда славила је екипа Црвене звезде - 64:91.

Домаћи тим је боље отворио сусрет, повео 8:2 (3.минут, тројка Човића), али је Звезда убрзо изједначила резултат (8:8, 5. минут и 14:14, 8. минут). До краја те четвртине вођена је равноправна борба, а онда је шампионски тим додао гас и кренуо у одлучујући јуриш.

Преокрет се догодио тројком Симоновића (21:22, 10. минут), а условно речено, гости, у тој деоници су постепено повећавали предност. Рутински су Симоновић, Кузмић и остали у тиму са Малог Калемегдана газили ка убедљивом тријумфу и тај квартал су решили са 11 поена вишка, а на велики одмор се отишло код резултата 37:47.

НИКАД ИСКРЕНИЈИ: Калинић причао о тренеру Обрадовићу, Звезди и открио да ли ће играти на ЕП (ФОТО)

ДЕВОЈКА ЈЕ СВЕ СНИМИЛА: Јокић је талентован за кошарку, а кад чујете како ПЕВА … (ВИДЕО)

У трећем периоду Звезда је показала пуну снагу и стекла убедљиво вођство, расположени Лазић, Симоновић и Волтерс су одржали час кошарке, а домаћој екипи није преостало ништа друго него да се бори за што часнији пораз, први ове сезоне у суперлигашкој конкуренцији.

ДРАМА СЕ НАСТАВЉА: ЦСКА још није добио противника за фајнал-фор

После 3/4: ФМП - KK Црвена звезда мтс 45:74, Лазић 19, Симоновић 14 поена #kkcz #Zvezdas #WeAreTheTeam pic.twitter.com/DOxnqkJ72o

СУПЕР  ЛИГА, 3.  КОЛО

ФМП - Црвена звезда 64:91

Спартак -Борац  (17)

Мега лекс - Вршац   (19)

Партизан  - Динамик  (19.30)

Табела:  Црвена звезда 3-0 , ФМП 3-1, Борац 1-1, Динамик 1-1, Партизан 1-1, Мега Лекс 1-1, Вршац 0 -2, Спартак 0-2.

ФМП - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 64:91 (23:22, 14:25, 8:27, 19:17)

Дворана: ФМП Железник.