ПЛЕЈ-ОФ СУПЕР ЛИГЕ: Звезда тројкама РАЗБИЛА Партизан и стигла на корак од ФИНАЛА! (ФОТО)

28.05.2018. 19:53 19:55
Zvezda
Звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели повели у полуфиналној серији.

Кошаркаши Црвене звезде повели су у полуфиналу плеј-офа Супер лиге Србије против Партизана, у серији која се игра на две победе. Бранилац титуле је тријумфовао 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10) највише захваљујући прецизним шутевима за три поена, јер је до одласка на одмор постигао чак осам „тројки“, а укупно 13. Изабраници тренера Миленка Топића осим тога што су били прецизнији, доминирали су у скоку и заслужено дошли до вођства од 1:0. Црно-бели су имали прикључак до последње четвртине, када им се тотално распала игра. Друга утакмица на програму је у среду, 30. маја, од 20.30 такође у дворани Пионир, али ће предност домаћег терена имати Партизан.

НАДРЕАЛНА СЦЕНА: Пребројте колико има Гробара, полицајаца и редара у Пиониру! (ФОТО)

ОВО МОРАТЕ ДА ВИДИТЕ: Ево како изгледа АТМОСФЕРА 45 минута пре почетка ДЕРБИЈА! (ФОТО)

САДА НЕМА НАЗАД: Ђорђевић објавио списак играча за квалификације за СП (ФОТО)

На старту меча Партизан је кренуо жестоко, брзо повео са 10:5, али то је било све од изабраника Ненада Чанка. Домаћин је преузео ствар у своје руке и серијом 15:0, стигао до двоцифрене предности (20:10) на 2:34 до краја првог периода. У тим тренуцима блистао је расположени Тејлор Рочести који је постигао свих 11 почетних поена за Звезду.

Огроман пех за госте била је повреда Вање Маринковића, који је због повреде скока већ на почетку меча у сузама напустио паркет. Низ кошева Американца прекинуо је тројком Бранко Лазић, вративши предност на страну Звезде (14:10) у наредном нападу. Кошгетерску серију домаћина, прекинуо је капитен Новица Величковић тројком за (20:13).

Велики број промашаја виђен је на почетку другог периода, непрецизни шутеви за три поена Човића са једне, односно, Андрића на другој страни нису донели промену резултата, па се на прве кошеве у овом делу чекало два минута, када је са линије слободних бацања поентирао Ђоко Шалић (23:17). Дуго се чекало на кош из игре, Рочести је поентирањем прекинуо неефикасност на обе стране, али му се одмах реванширао Вон кошем и додатним бацањем, вративши Партизан на минус четири (25:21). Убрзо, ипак, одговорили су Добрић, Антић и Фелдин везаним тројкама донели Звезди највећу предност на утакмици (34:22) у 16. минуту. Заиграо је тим Ненада Чанка чвршће и са четири узастопна коша вратио се на једноцифрен минус (34:26), па су домаћи са осам кошева вишка отишли на полувреме (41:33).

Партизан је у наставку заиграо агресивније, чврстом одбраном дозволио је Звезди да постигне само седам поена, смањивши предност ривала у 26. минуту на 50:45. Ипак, тим са Малог Калемегдана имао је спреман одговор и новим тројкама вратила вођство на двоцифрени ниво.

Серијом 5:0 који је крунисао атрактивним закуцавањем Алена Омића, црвено-бели су дошли до вођства 66:52, што се испоставило недистожним за тим Ненада Чанка, а исти играч је у 36. минуту, са линије слободних бацања повећао на 76:58. До краја утакмице, Звезда је само повећавала предност и користила сваку грешку црно-белих, којих је у овом мечу било превише.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10)

ДВОРАНА: Александар Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.500

СУДИЈЕ: Миливоје Јовчић, Милија Војновић и Александар Глишић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 22, Лазић 8, Омић 15, Јанковић 1, Давидовац 10, Антић 5, Човић 6, Добрић 10, Јовановић, Лесор, Раданов 2, Фелдин 8. Тренер: Миленко Топић.

ПАРТИЗАН: Величковић 8, Гагић 10, Андрић 3, Вилијамс-Гос 12, Маринковић 2, Чакаревић 4, Вон 16, Гавриловић, Брајма, Шалић 7, Аранитовић, Пецарски. Тренер: Ненад Чанак.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.