17°C
22.05.2024.
117.1131
107.829

PLEJ-OF SUPER LIGE: Zvezda trojkama RAZBILA Partizan i stigla na korak od FINALA! (FOTO)

28.05.2018. 19:53 19:55
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli poveli u polufinalnoj seriji.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u polufinalu plej-ofa Super lige Srbije protiv Partizana, u seriji koja se igra na dve pobede. Branilac titule je trijumfovao 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10) najviše zahvaljujući preciznim šutevima za tri poena, jer je do odlaska na odmor postigao čak osam „trojki“, a ukupno 13. Izabranici trenera Milenka Topića osim toga što su bili precizniji, dominirali su u skoku i zasluženo došli do vođstva od 1:0. Crno-beli su imali priključak do poslednje četvrtine, kada im se totalno raspala igra. Druga utakmica na programu je u sredu, 30. maja, od 20.30 takođe u dvorani Pionir, ali će prednost domaćeg terena imati Partizan.

NADREALNA SCENA: Prebrojte koliko ima Grobara, policajaca i redara u Pioniru! (FOTO)

OVO MORATE DA VIDITE: Evo kako izgleda ATMOSFERA 45 minuta pre početka DERBIJA! (FOTO)

SADA NEMA NAZAD: Đorđević objavio spisak igrača za kvalifikacije za SP (FOTO)

Na startu meča Partizan je krenuo žestoko, brzo poveo sa 10:5, ali to je bilo sve od izabranika Nenada Čanka. Domaćin je preuzeo stvar u svoje ruke i serijom 15:0, stigao do dvocifrene prednosti (20:10) na 2:34 do kraja prvog perioda. U tim trenucima blistao je raspoloženi Tejlor Ročesti koji je postigao svih 11 početnih poena za Zvezdu.

Ogroman peh za goste bila je povreda Vanje Marinkovića, koji je zbog povrede skoka već na početku meča u suzama napustio parket. Niz koševa Amerikanca prekinuo je trojkom Branko Lazić, vrativši prednost na stranu Zvezde (14:10) u narednom napadu. Košgetersku seriju domaćina, prekinuo je kapiten Novica Veličković trojkom za (20:13).

Veliki broj promašaja viđen je na početku drugog perioda, neprecizni šutevi za tri poena Čovića sa jedne, odnosno, Andrića na drugoj strani nisu doneli promenu rezultata, pa se na prve koševe u ovom delu čekalo dva minuta, kada je sa linije slobodnih bacanja poentirao Đoko Šalić (23:17). Dugo se čekalo na koš iz igre, Ročesti je poentiranjem prekinuo neefikasnost na obe strane, ali mu se odmah revanširao Von košem i dodatnim bacanjem, vrativši Partizan na minus četiri (25:21). Ubrzo, ipak, odgovorili su Dobrić, Antić i Feldin vezanim trojkama doneli Zvezdi najveću prednost na utakmici (34:22) u 16. minutu. Zaigrao je tim Nenada Čanka čvršće i sa četiri uzastopna koša vratio se na jednocifren minus (34:26), pa su domaći sa osam koševa viška otišli na poluvreme (41:33).

Partizan je u nastavku zaigrao agresivnije, čvrstom odbranom dozvolio je Zvezdi da postigne samo sedam poena, smanjivši prednost rivala u 26. minutu na 50:45. Ipak, tim sa Malog Kalemegdana imao je spreman odgovor i novim trojkama vratila vođstvo na dvocifreni nivo.

Serijom 5:0 koji je krunisao atraktivnim zakucavanjem Alena Omića, crveno-beli su došli do vođstva 66:52, što se ispostavilo nedistožnim za tim Nenada Čanka, a isti igrač je u 36. minutu, sa linije slobodnih bacanja povećao na 76:58. Do kraja utakmice, Zvezda je samo povećavala prednost i koristila svaku grešku crno-belih, kojih je u ovom meču bilo previše.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

GLEDALACA: 2.500

SUDIJE: Milivoje Jovčić, Milija Vojnović i Aleksandar Glišić.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 22, Lazić 8, Omić 15, Janković 1, Davidovac 10, Antić 5, Čović 6, Dobrić 10, Jovanović, Lesor, Radanov 2, Feldin 8. Trener: Milenko Topić.

PARTIZAN: Veličković 8, Gagić 10, Andrić 3, Vilijams-Gos 12, Marinković 2, Čakarević 4, Von 16, Gavrilović, Brajma, Šalić 7, Aranitović, Pecarski. Trener: Nenad Čanak.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.