СУПЕР ЛИГА: Звезда у финишу искусно сломила отпор Меге (ГАЛЕРИЈА)

25.05.2017. 21:13
Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић / Извор: Фото: Мега Лекс

Много лепих потеза и преокрета је било на мечу у Сремској Митровици.

Меч 11. кола КЛС Супер лиге, Мега Лекс – Црвена звезда, припао је екипи са Малог Калемегдана, која је славила резултатом 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15 ). Била је то утакмица са много преокрета и лепих потеза, а на крају се радовао искуснији гостујући тим, који је на овој утакмици играо без повређених Симоновића и Волтерса.

Домаћи су боље отворили сусрет, расположени Спасојевић, Јарамаз донели су свом тиму предност 9:3 (3. минут) и 11:5 (4. минут), после чега је узвратио Добрић за изједначење (11:11). Затим црвено-бели настављају силовито до краја серије 10:0 за 11:15, разиграли су се Дангубић, Јовић и Митровић, али поново домаћи стижу до изједначења. Потом се до краја деонице играло по систему „поен за поен“.

УГОВОР ИЗ СНОВА: Богдану стигла понуда која се НЕ ОДБИЈА! (ФОТО)

НИЗ ПРОВЕРА: Шампионке Европе отпутовале у Чешку на јаки турнир (ФОТО)

У другом периоду се резултат кретао на сличан начин, Мега је имала „плус три“ у 11.минуту (20:17, Симеуновић), а у 15. минуту исту разлику у своју корист је имала Звезда (26:29, Јовић), коју је Лазић повећао на 26:33. Гости су одржавали то вођство, али није се предавао борбени домаћин, држао је резултатски прикључај, па се на велики одмор отишло код резултата 34:38.

И у наставку је виђена динамична и атрактивна игра, при чему је Звезда држала дистанцу од пет, шест поена, да би мотивисани играчи Меге смањили разлику на 45:46 у 26. минуту, па је после тројке Новака било је 48:48, а Мушиди са линије 6,75метара доводи свој тим у вођство 51:48, али истом мером је узвратио и Јовић (51:51).

СУПЕРЛИГА: Партизан СТОТОКОМ РАЗВАЛИО Спартак у Београду (ГАЛЕРИЈА)

Ипак, на последњи мини одмор Звезда је отишла са новом пристојном залихом (53:58) и на старту четврте четвртине је додала гас, решена да отклони сваку неизвесност (53:60, 57:56). Пет минута пре краја сусрета тим са Малог Калемегдана је отишао и на двоцифрену предност (57:67, Бјелица), било је и "плус 12" за Звезду, да би се упорна Мега примакла на "минус пет" (67:72) минут пре краја сусрета.

Међутим гости су искусно привели меч крају.

МЕГА ЛЕКС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15)

ДВОРАНА: ПСЦ Пинки

ГЛЕДАЛАЦА: 2.000

СУДИЈЕ: Јовчић, Обркнежевић, Николић

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 16, Ребић 2, Лешић 4, Чарапић, Јарамаз 7, Спасојевић 12, Каба 5, Симеуновић 6, Тејић, Новак 12, Капетановић 1, Самарџиски 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Томпсон 2, Дангубић 5, Митровић 13, Лазић 7, Симанић, Добрић 2, Ракићевић, Џенкинс 2, Гудурић 9, Јовић 20, Кузмић 2, Бјелица 11.

КЛС СУПЕР ЛИГА, 11. КОЛО:

ФМП – Динамик 89:75

Вршац – Борац 81:76

Мега Лекс – Црвена звезда 67:73

Партизан – Спартак  100:80

ТАБЕЛА: Црвена звезда 9-1, Партизан 10-1, ФМП 7-4, Мега Лекс 6-4, Динамик 4-7, Борац 4-7, Вршац 2-9, Спартак 1-10