SUPERLIGA: Partizan STOTKOM RAZVALIO Spartak u Beogradu (GALERIJA)

25.05.2017. 21:10
Uroš Luković
Uroš Luković / Izvor: MN Press

Jedna od najboljih partija crno-belih u domaćem šampionatu.

Košarkaši Partizana odigrali su možda i najbolji meč sezone u domaćem šampionatu, ne računajući nedavni meč i pobedu protiv Crvene zvezde, u trijumfu protiv Spartaka iz Subotice sa 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24). Crno-beli su se potrudili da u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' nijednog trenutka ne bude neizvesnosti iako je Aleksandar Džikić odlučio da za ovaj meč odmori Novicu Veličkovića dok je Stefan Pot odsustvovao zbog povrede.

UGOVOR IZ SNOVA: Bogdanu stigla ponuda koja se NE ODBIJA! (FOTO)

Novica Veličković otkrio veliku tajnu Nikole Jokića sa treninga (VIDEO)

Brzo su crno-beli stavili do znanja gostima iz Subotice da nemaju čemu da se nadaju u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Luković, Vrabac i Ratkovica su u trećem minutu doneli vođstvo od 7:0 Partizanu, da bi Spartak preko Kesara uspeo da diđe do 13:10 u šestom minutu. Međutim, zahvaljujući poenima Lukovića uz trojke Birčevića i Marinkovića Partizan je dva minuta kasnije došao do prve dvocifrene prednosti 23:12 koju je uspeo da sačuva do prvog malog odmora. Na startu druge deonice razigrao se Majstorović, a prednost Partizana je i dalje rasla, da bi posle trojke Jovanovića crno-beli poveli 35:18  u14. minutu. U međuvremenu se razigrao i Andrić, da bi u završnici poluvremena pogađao Marinković, pa su crno-beli na veliki odmor otišli sa vođstvom 53:34.

Stefan Birčević
Stefan Birčević / Izvor: MN Press

Slika na terenu se nije promenila ni u drugom poluvremenu. Spartak nije mogao da poveže svoje redove zahvaljujući dobroj odbrani crno-belih koji su nastavili da rešetaju u napadu. Ratkovica je pogodio trojku, nadovezao se na ovom meču sjajni Luković, da bi trojku dodao Marinković, a Birčević zacementirao vođstvo Partizana 67:39 u 24. minutu. Uspeo je Spartak serijom 8-0 da na kratko zaustavi Partizan, ali je domaćin lako održavao 20 poena prednosti, da bi Marinković pogodio dve trojke u nizu i uz pomoć Birčevića i Lukovića ponovo crveno-bele odeo na preko 20 razlike pred poslednju četvrtinu (82:56).

Poslednjih 10 minuta bili su samo formalnost za ekipu Partizana, bez obzira što je Spartak trojkama Jelenića Feketea otvorio četvrtu deonicu. Međutim, to nije poremetilo Partizan koji je rutinski privodio meč kraju, a Hečer je u 36. minutu trojkom doneo maksimalnih 30 poena prednosti crno-belima (92:62). Ipak, gosti iz Subotice uspeli su do kraja da koliko toliko toliko izbegnu rezultatsku katastrofu.

PARTIZAN - SPARTAK 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Nešković, Stefanović, Milojević

GLEDALACA: 500

PARTIZAN: Ratkovica 7, Vrabac 5, Jovanović 4, Marinković 16, Tanasković 9, Majstorović 10, Birčević 10, Koprivica, Andrić 12, Hečer 7, Karahodžić, Luković 20.

SPARTAK: Matić 6, Jovišić 9, Prlja, Nikolić 2, Kesar 19, Tresač 19, Miščević, Jelenić 10, Lučić 2, Kuridža 5, Fekete 8.

SUPERLIGA, 11. kolo:

FMP - Dinamik 89:75

Vršac - Borac 81:76

Mega Leks - Crvena zvezda 67:73

Partizan - Spartak 100:80

TABELA: Crvena zvezda 10-1, Partizan 10-1, FMP 7-4, Mega Leks 6-5, Dinamik 4-7, Borac 4-7, Vršac 2-9, Spartak 1-10.