СУПЕРЛИГА: Партизан СТОТКОМ РАЗВАЛИО Спартак у Београду (ГАЛЕРИЈА)

25.05.2017. 21:10
Uroš Luković
Урош Луковић / Извор: МН Press

Једна од најбољих партија црно-белих у домаћем шампионату.

Кошаркаши Партизана одиграли су можда и најбољи меч сезоне у домаћем шампионату, не рачунајући недавни меч и победу против Црвене звезде, у тријумфу против Спартака из Суботице са 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24). Црно-бели су се потрудили да у дворани ''Александар Николић'' ниједног тренутка не буде неизвесности иако је Александар Џикић одлучио да за овај меч одмори Новицу Величковића док је Стефан Пот одсуствовао због повреде.

УГОВОР ИЗ СНОВА: Богдану стигла понуда која се НЕ ОДБИЈА! (ФОТО)

Новица Величковић открио велику тајну Николе Јокића са тренинга (ВИДЕО)

Брзо су црно-бели ставили до знања гостима из Суботице да немају чему да се надају у дворани ''Александар Николић''. Луковић, Врабац и Ратковица су у трећем минуту донели вођство од 7:0 Партизану, да би Спартак преко Кесара успео да диђе до 13:10 у шестом минуту. Међутим, захваљујући поенима Луковића уз тројке Бирчевића и Маринковића Партизан је два минута касније дошао до прве двоцифрене предности 23:12 коју је успео да сачува до првог малог одмора. На старту друге деонице разиграо се Мајсторовић, а предност Партизана је и даље расла, да би после тројке Јовановића црно-бели повели 35:18  у14. минуту. У међувремену се разиграо и Андрић, да би у завршници полувремена погађао Маринковић, па су црно-бели на велики одмор отишли са вођством 53:34.

Stefan Birčević
Стефан Бирчевић / Извор: МН Press

Слика на терену се није променила ни у другом полувремену. Спартак није могао да повеже своје редове захваљујући доброј одбрани црно-белих који су наставили да решетају у нападу. Ратковица је погодио тројку, надовезао се на овом мечу сјајни Луковић, да би тројку додао Маринковић, а Бирчевић зацементирао вођство Партизана 67:39 у 24. минуту. Успео је Спартак серијом 8-0 да на кратко заустави Партизан, али је домаћин лако одржавао 20 поена предности, да би Маринковић погодио две тројке у низу и уз помоћ Бирчевића и Луковића поново црвено-беле одео на преко 20 разлике пред последњу четвртину (82:56).

Последњих 10 минута били су само формалност за екипу Партизана, без обзира што је Спартак тројкама Јеленића Фекетеа отворио четврту деоницу. Међутим, то није пореметило Партизан који је рутински приводио меч крају, а Хечер је у 36. минуту тројком донео максималних 30 поена предности црно-белима (92:62). Ипак, гости из Суботице успели су до краја да колико толико толико избегну резултатску катастрофу.

ПАРТИЗАН - СПАРТАК 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Нешковић, Стефановић, Милојевић

ГЛЕДАЛАЦА: 500

ПАРТИЗАН: Ратковица 7, Врабац 5, Јовановић 4, Маринковић 16, Танасковић 9, Мајсторовић 10, Бирчевић 10, Копривица, Андрић 12, Хечер 7, Карахоџић, Луковић 20.

СПАРТАК: Матић 6, Јовишић 9, Прља, Николић 2, Кесар 19, Тресач 19, Мишчевић, Јеленић 10, Лучић 2, Куриџа 5, Фекете 8.

СУПЕРЛИГА, 11. коло:

ФМП - Динамик 89:75

Вршац - Борац 81:76

Мега Лекс - Црвена звезда 67:73

Партизан - Спартак 100:80

ТАБЕЛА: Црвена звезда 10-1, Партизан 10-1, ФМП 7-4, Мега Лекс 6-5, Динамик 4-7, Борац 4-7, Вршац 2-9, Спартак 1-10.