ТЕШКО, АЛИ СЛАТКО: Србија савладала Нигерију и скоро осигурала пласман на Олимпијске игре (ФОТО)

08.02.2020. 18:56
Sonja Petrović
Соња Петровић / Извор: МН Press

Изабранице Марине Маљковић сутра од 17 часова играју против Мозамбика.

Кошаркашице Србије савладале су Нигерију са 70:64 (21:22, 22:12, 16:12, 11:18) у другом колу квалификационог турнира за Олимпијске игре и тако готово осигурале одлазак у Токијо, за шта ће бити потребно да у последњем колу Србија не изгуби од Мозабика са више од 25 разлике, а тај меч игра се сутра од 17 часова у дворани ''Александар Николић''.

Грци "УКРАЛИ" Меги играча након што је доминирао против Цибоне!

ВЕОМА ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА БУДУЋНОСТ: Партизану ово одговара (ФОТО)

РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ МЕЊА РЕДИНГА: Партизан нациљао ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ! (ФОТО)

Прва четвртина протекла је у знаку Нигеријски које су константно биле у предности током првих 10 минута меча. Изанранице Марине Маљковић нису успевале да преузму контролу над утакмицом, али са друге стране нису ни дозвољавале гошчама да стекну осетнију предност, па је минус Србије на првом малом одмору био један поен (22:21). Саша Чађо отворила је тројком другуг четвртину за Србију и био је то знак за почетак боље игре. Нигеријске су на кратко прекинуле добру игру Србије, али је уследила серија 7-0 изабраница Марине Маљковић и вођство 33:26. Гошће су само на кратко прекинуле ту серију, али је било јасно да ће само од цСрбије зависити са коликим ће вођством отићи на полувреме. Минут пре одласка на велики одмор дошла је Србија до прве двоцифрене предности 41:31, потом и до 12 разлике поенима Ане Дабовић са пенала, али је Нигерија на полувреме отишла са једноцифреном разликом 43:34.

Трећа четвртина јеу потпуности припала Србији, иако резултатски то није било толико видљиво. У тих 10 минута је Нигерија имал великих проблема како са организацијом напада, тако и у одбрани јер нису имале решења за напад Србије која је у једном тренутку стигла и до 16 поена предности (56:40). Све што су Нигеријске успеле да ураде до краја треће деонице било је да смање на 13 поена разлике пред последњу четвртину. Одлучујућих 10 минута Србија није добро почела пошто су се ређали пропуштени напади. Није било правих решења, промашено је много шутева, што су гођћче искористиле и смањиле на 59:53. Уследила је тројка Соње Васић којом је коначно прекинут пост Србије, што је био и окидач за серију 7-0 којом је Србија поново отишла на двоцифрену удаљеност 66:53 у 36. минуту. Међутим, за два минута је Нигерија узвратила серијом 7-0 и смањила на 66:60 па је Марина Маљковић реаговала тајм-аутом. Није тајм-аут уродио плодом пошто су Нигеријке поново поентирале и пришле на 66:62 100 секудни пре краја. Ипак, баш од тог тренутка Србија је одиграла одлично у одбрани и тако надокнадила лошија решења у нападу, па је Дабовић 20 секунди пре краја са пенала оверила тријумф Србије и практично пласман на Олимпијске игре.

СРБИЈА - НИГЕРИЈА 70:64 (21:22, 22:12, 16:12, 11:18)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Аункрогерс, Михејен, Гјерги

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000.

СРБИЈА: Брукс 17, Дабовић 11, Јовановић 3, Крајишник 9, Васић 21, Бојовић 2, Бутлија, Чађо 3, Милић 4, Миљковић, Шкорић, Станковић.

НИГЕРИЈА: Амукамара 15, Елону 9, Калу 20, Макалај 9, Нингифа 7, Ахатор, Балогун, Едефериока, Ибекве 4, Имовбио, Мохамед, Огоке.

Погледајте како изгледа Дејана Живковић, бивша девојка голмана Партизана Владимира Стојковића

БЈЕЛИЦА: Даћу све од себе да ПОБЕДИМО Звезду (ФОТО)

ЕВРОЛИГАШ СЕ НЕ ШАЛИ: У Милано стиже НБА звезда!

ГРОБАРИ У ШОКУ: Партизан УДАЉЕН од Евролиге, а разлог је Валенсија!

РЕВОЛВЕРАШКИ ОБРАЧУН БЕРТАНСА И КАРИЈА: Летонац ЗАТРПАО кош Даласа, а сада је на прагу ВЕЛИКЕ ФРАНШИЗЕ! (ВИДЕО)