ПАРТИЗАН ПАО У БОЛОЊИ: Виртус славио после драме

02.02.2024. 19:30
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Нови неуспех црно-белих.

Кошаркаши Партизана поражени су од Виртуса у Болоњи 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26) у оквиру 25. кола Евролиге.

"ОСТОЈА ПЛАТИО ПИВО" Мијаиловић запевао са навијачима Партизана на тргу у Болоњи (ВИДЕО)Ostoja Mijailović

"ЉУБАВ ПРЕМА КЛУБУ": Обрадовић из свог џепа плаћа више од 30.000 евра за карте за утакмице Партизана! Željko Obradović

МУСА У ПАРТИЗАНУ!? Огласили се црно-бели, више нема дилемеOstoja Mijailović, Željko Obradović

МУСА У ПАРТИЗАНУ!? Огласили се црно-бели, више нема дилеме

Претрпео је тим Жељка Обрадовића 13. пораз у елитном такмичењу, док екипа из Болоње бележи 16. победу.

Изненадио је многе Жељко Обрадовић стартном петорком на овом мечу. Кренуо је најтрофејнији стручњак без капитена Пантера, а и Нанели и Доужер су остали на клупи. Није то била лоша одлука Обрадовића пошто је Партизан играо јако добру одбрану у уводном делу меча. Но, напад јесте испаштао, али је дефанзивно врло добро. Уласком поменутог тројца и меч се променио. Видели смо убојитији Партизан у нападу, али је и Виртус имао одговор у виду Марка Белинелија, па се на први одмор отишло са нерешеним резултатом.

Неизвесност је настављена и у другом кварталу. Домаћин је био у константном вођству, али нису имали више од пет поена суфицита. Партизан је у неколико наврата имао напад да поведе, али нису то успели београдски црно-бели. На великој паузи је Виртус имао плус четири.

ЕВРОЛИГА, 25. КОЛО

ВИРТУС - ПАРТИЗАН 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26)

Дворана: Сегафредо

Судије: Роберт Лотермозер, Саша Пукл, Томаш Травицки

Виртус: Кординије 12, Лундберг 20, Белинели 20, Пајола 3, Добрић, Шенгелија 8, Хекет 7, Мики 4, Данстон 7, Абас 7

Партизан: Смит 6, Ледеј, Аврамовић 16, Копривица 4, Пантер 22, Смаилагић 6, Нанели 18, Доужер 10, Понитка Камински 2, Кабокло

Није добро почео трећу деоницу Партизан. Проблеми у нападу, а да невоља буде већа, разиграо се Марко Белинели. Искусни Италијан са добро препознатљивим тројкама је „засуо“ Партизан у само неколико напада и очас посла довео свој тим до предности од десет поена.

Но, реакцију гостију смо видели крајем деонице. Пантер је преузео ствари у своје руке и Партизан је у последњих десет минута ушао са подношљивим заостатком од четири поена.

Наставио је у добром ритму Партизан и у последњем кварталу. Стекао и вођство од шест поена - 77:71. Ипак следи серија Виртуса од шест поена.

Нерешено је било и на уласку у последњи минут. Смаилагић је погодио са линије слободних бацања, али Лундберг тројком управо преко Смаилагића враћа предност свом тиму. Пантер потом маши шут, уследио је фаул над Абасом и домаћин је на девет секунди до краја имао три поена суфицита.

Изгубили су лопту играчи Партизана после тајм-аута и ту је био крај за госте.

Најбољи играч тима Жељка Обрадовића био је Кевин Пантер који је постигао 22 поена. Нанели је имао 18, а Аврамовић 16 поена.

Код Виртуса су Белинели и Лундберг имали по 20.

Читав ток меча могли сте пратити ОВДЕ.

Крај меча. Изгубили су лопту после аута играчи Партизана. Виртус је славио 88:84.

40. минут
Лундберг погађа тројку којом враћа предност Виртусу - 82:81. Потом Пантер маши и следи фаул над Абасом који је са линије слободних бацања био сигуран и домаћи су на плус три. Обрадовић тражи тајм-аут на девет секунди до краја.

38. минут
Лаки поени на обручу за Кординијеа. Прилази Виртус на минус два. Тајм-аут зове Жељко Обрадовић.

36. минут
Џејмс Нанели погађа уз фаул, потом је и прецизан са линије пенала Американац. Партизан води - 75:70.

34. минут
Каква блокада Копривице. Потом и Нанели погађа тројку. Води Партизан - 67:64.

32. минут
Кевин Пантер! Погодак из дриблинга капитена Партизана. Нерешено је! Тајм-аут тражи Лука Банки.

Завршена је трећа деоница. Виртус води 62:58 пред последњих десет минута. Одлична завршница четвртине за Партизан.

28. минута
Данијел Хекет је оба пута прецизан са линије слободних бацања. Чува домаћи тим вођство од десет поена.

26. минут
Не иде добро Партизану у другом полувремену. Белинели је већ постигао десет поена што је и предност Виртуса у овом тренутку.

24. минут
Распуцао се Белинели. Две тројке Италијана одбијају налет Партизана, плус шест је за домаће.

22. минут
Погађа Аврамовић трећу тројку, а потом и сјајан продор и погодак уз фаул 40:39 је за Виртус.

Почео је други део меча.

Крај првог полувремена. Виртус - Партизан 35:31.

18. минут
Сјајан потез Балше Копривице. Атипично за њега, из ролинга је поентирао центар на обручу. И даље су у вођству играчи Виртуса - 32:31.

16. минут
Добро је одреаговао Виртус после минута паузе. Торнике Шенгелија је везао четири поена и домаћи су на плус пет. Сада Обрадовић тражи тајм-аут.

15. минут
Погађа Кевин Пантер у контри. Тајм-аут тражи Лука Банки. 28:27 је за Виртус.

12. минут
Ифе Лундберг постиже свој шести поен на мечу. Воде домаћи 25:21.

Завршена је прва четвртина у Сегафредо арени. Нерешено је - 19:19.
9. минут
Виртус прави мини серију - 7:2 и води 17:16 после нове тројке Марка Белинелија. Мора Жељко Обрадовић да реагује тајм-аутом.

7. минут
Одлично игра Партизан одбрану у овој четвртини. У неколико наврата су домаћи губили лопту.

6. минут
Партизан води 10:8 пред први телевизијски тајм-аут. Алекса Аврамовић је погодио две тројке и најзаслужнији је за добар почетак тима Жељка Обрадовића.

4. минут
Алекса Аврамовић погађа тројку, прву на мечу за Партизан. Воде гости - 7:5.

2. минут
Џејлен Смит са једне и Марко Белинели са друге стране су поентирали на старту меча. 2:2.