PARTIZAN PAO U BOLONJI: Virtus slavio posle drame

02.02.2024. 19:30
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Novi neuspeh crno-belih.

Košarkaši Partizana poraženi su od Virtusa u Bolonji 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26) u okviru 25. kola Evrolige.

"OSTOJA PLATIO PIVO" Mijailović zapevao sa navijačima Partizana na trgu u Bolonji (VIDEO)Ostoja Mijailović

"LJUBAV PREMA KLUBU": Obradović iz svog džepa plaća više od 30.000 evra za karte za utakmice Partizana! Željko Obradović

MUSA U PARTIZANU!? Oglasili se crno-beli, više nema dilemeOstoja Mijailović, Željko Obradović

MUSA U PARTIZANU!? Oglasili se crno-beli, više nema dileme

Pretrpeo je tim Željka Obradovića 13. poraz u elitnom takmičenju, dok ekipa iz Bolonje beleži 16. pobedu.

Iznenadio je mnoge Željko Obradović startnom petorkom na ovom meču. Krenuo je najtrofejniji stručnjak bez kapitena Pantera, a i Naneli i Doužer su ostali na klupi. Nije to bila loša odluka Obradovića pošto je Partizan igrao jako dobru odbranu u uvodnom delu meča. No, napad jeste ispaštao, ali je defanzivno vrlo dobro. Ulaskom pomenutog trojca i meč se promenio. Videli smo ubojitiji Partizan u napadu, ali je i Virtus imao odgovor u vidu Marka Belinelija, pa se na prvi odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Neizvesnost je nastavljena i u drugom kvartalu. Domaćin je bio u konstantnom vođstvu, ali nisu imali više od pet poena suficita. Partizan je u nekoliko navrata imao napad da povede, ali nisu to uspeli beogradski crno-beli. Na velikoj pauzi je Virtus imao plus četiri.

EVROLIGA, 25. KOLO

VIRTUS - PARTIZAN 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26)

Dvorana: Segafredo

Sudije: Robert Lotermozer, Saša Pukl, Tomaš Travicki

Virtus: Kordinije 12, Lundberg 20, Belineli 20, Pajola 3, Dobrić, Šengelija 8, Heket 7, Miki 4, Danston 7, Abas 7

Partizan: Smit 6, Ledej, Avramović 16, Koprivica 4, Panter 22, Smailagić 6, Naneli 18, Doužer 10, Ponitka Kaminski 2, Kaboklo

Nije dobro počeo treću deonicu Partizan. Problemi u napadu, a da nevolja bude veća, razigrao se Marko Belineli. Iskusni Italijan sa dobro prepoznatljivim trojkama je „zasuo“ Partizan u samo nekoliko napada i očas posla doveo svoj tim do prednosti od deset poena.

No, reakciju gostiju smo videli krajem deonice. Panter je preuzeo stvari u svoje ruke i Partizan je u poslednjih deset minuta ušao sa podnošljivim zaostatkom od četiri poena.

Nastavio je u dobrom ritmu Partizan i u poslednjem kvartalu. Stekao i vođstvo od šest poena - 77:71. Ipak sledi serija Virtusa od šest poena.

Nerešeno je bilo i na ulasku u poslednji minut. Smailagić je pogodio sa linije slobodnih bacanja, ali Lundberg trojkom upravo preko Smailagića vraća prednost svom timu. Panter potom maši šut, usledio je faul nad Abasom i domaćin je na devet sekundi do kraja imao tri poena suficita.

Izgubili su loptu igrači Partizana posle tajm-auta i tu je bio kraj za goste.

Najbolji igrač tima Željka Obradovića bio je Kevin Panter koji je postigao 22 poena. Naneli je imao 18, a Avramović 16 poena.

Kod Virtusa su Belineli i Lundberg imali po 20.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

Kraj meča. Izgubili su loptu posle auta igrači Partizana. Virtus je slavio 88:84.

40. minut
Lundberg pogađa trojku kojom vraća prednost Virtusu - 82:81. Potom Panter maši i sledi faul nad Abasom koji je sa linije slobodnih bacanja bio siguran i domaći su na plus tri. Obradović traži tajm-aut na devet sekundi do kraja.

38. minut
Laki poeni na obruču za Kordinijea. Prilazi Virtus na minus dva. Tajm-aut zove Željko Obradović.

36. minut
Džejms Naneli pogađa uz faul, potom je i precizan sa linije penala Amerikanac. Partizan vodi - 75:70.

34. minut
Kakva blokada Koprivice. Potom i Naneli pogađa trojku. Vodi Partizan - 67:64.

32. minut
Kevin Panter! Pogodak iz driblinga kapitena Partizana. Nerešeno je! Tajm-aut traži Luka Banki.

Završena je treća deonica. Virtus vodi 62:58 pred poslednjih deset minuta. Odlična završnica četvrtine za Partizan.

28. minuta
Danijel Heket je oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja. Čuva domaći tim vođstvo od deset poena.

26. minut
Ne ide dobro Partizanu u drugom poluvremenu. Belineli je već postigao deset poena što je i prednost Virtusa u ovom trenutku.

24. minut
Raspucao se Belineli. Dve trojke Italijana odbijaju nalet Partizana, plus šest je za domaće.

22. minut
Pogađa Avramović treću trojku, a potom i sjajan prodor i pogodak uz faul 40:39 je za Virtus.

Počeo je drugi deo meča.

Kraj prvog poluvremena. Virtus - Partizan 35:31.

18. minut
Sjajan potez Balše Koprivice. Atipično za njega, iz rolinga je poentirao centar na obruču. I dalje su u vođstvu igrači Virtusa - 32:31.

16. minut
Dobro je odreagovao Virtus posle minuta pauze. Tornike Šengelija je vezao četiri poena i domaći su na plus pet. Sada Obradović traži tajm-aut.

15. minut
Pogađa Kevin Panter u kontri. Tajm-aut traži Luka Banki. 28:27 je za Virtus.

12. minut
Ife Lundberg postiže svoj šesti poen na meču. Vode domaći 25:21.

Završena je prva četvrtina u Segafredo areni. Nerešeno je - 19:19.
9. minut
Virtus pravi mini seriju - 7:2 i vodi 17:16 posle nove trojke Marka Belinelija. Mora Željko Obradović da reaguje tajm-autom.

7. minut
Odlično igra Partizan odbranu u ovoj četvrtini. U nekoliko navrata su domaći gubili loptu.

6. minut
Partizan vodi 10:8 pred prvi televizijski tajm-aut. Aleksa Avramović je pogodio dve trojke i najzaslužniji je za dobar početak tima Željka Obradovića.

4. minut
Aleksa Avramović pogađa trojku, prvu na meču za Partizan. Vode gosti - 7:5.

2. minut
Džejlen Smit sa jedne i Marko Belineli sa druge strane su poentirali na startu meča. 2:2.