Звезда била надомак изненађења, али Хезоња и Муса донели победу Реалу

29.03.2024. 19:29
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: МН Press

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Реал Мадриду (101:94) у 32. колу Евролиге.

Одличан отпор пружила је Црвена звезда у првом делу утакмице. Ношена расположеним Недовићем који је убацио 18 поена црвено-бели су на велики одмор отишли са предношћу од три поена.

Услед тога што меч није имао резултатски значај тренери двеју екипа су пружили шансу свим играчима, а првих 20 минута су били у нешто бржем ритму него што приличи европској кошарци. Очито да је то одговарало Недовићу који је погађао из свих позиција. Екипе су се смењивале у вођству, а Звезда је нарочито добро одиграла у завршницама деоница.

ЕВРОЛИГА, 32. КОЛО

РЕАЛ МАДРИД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 101:94 (20:21,24:26, 28:28,29:19)

Дворана: Визинк центар

Судије: Болтаузер, Сукис, Бубер

Реал Мадрид: Козер, Фернандез 3, Абалде 7, Гонзалез, Хезоња 20, Алосен 2, Родригез 3, Таварес 11, Љуљ 7, Јабуселе 16, Ендиаје 2, Муса 30

Црвена звезда: Смарт 9, Лазаревић, Ханга 22, Давидовац 6, Митровић 6, Лазић 3, Тоби, Боломбој 5, Илић 9, Недовић 30, Гиедраитис 2, Гилеспи 2

Да није било последња три минута треће деонице, могло би се рећи да је Црвена звезда одиграла најбољу деоницу ове сезоне. Одлично су изгледали гости и водили против шампиона Европе плус 16. Ипак, после једног од тајм-аут Ћуса Матеа пробудили су се домаћи. Направили серију 19:5 и са само три поена заостатка ушли у последњих десет минута меча.

У четвртој деоници је Звезда стекла и седам поена предности, али није успела да их сачува. Реал је ношен Џананом Мусом и Мариом Хезоњом пресудио тиму Јоаниса Сферопулоса. Пресудна је била украдена лопта Хрвата на пола минута до краја меча када је украо лопту и поентирао у контри.

Није Звезди помогао ни сјајни Немања Недовић који је меч завршио са 30 поена. Врло добар је био и Адам Ханга са 22 поена. Код Мадриђана су најбољи били играчи са простора Балкана. Муса је имао 30 поена, а Хезоња 20.

Црвено-бели у наредном колу дочекују Олимпијакос, док Реал игра са Басконијом у Мадриду.

40'

КРАЈ: Реал Мадрид - Црвена звезда 101:94

40'

Реал Мадрид - Црвена звезда 96:93

38'

Реал Мадрид - Црвена звезда 92:83

38'

Реал Мадрид - Црвена звезда 89:88

37'

Реал Мадрид - Црвена звезда 86:85

35'

Реал Мадрид - Црвена звезда 77:84

32'

Реал Мадрид - Црвена звезда 75:82

30'

ЗАВРШЕНА ЈЕ ТРЕЋА ДЕОНИЦА: Реал Мадрид - Црвена звезда 72:75

Лоша завршница четвртине за Звезду. Било је 54:70 за госте, али је онда уследила серија Реала који је сада само на три поена заостатка.

28'

Реал Мадрид - Црвена звезда 60:70

27'

Реал Мадрид - Црвена звезда 54:70

26'

Реал Мадрид - Црвена звезда

24'

Реал Мадрид - Црвена звезда 49:59

22'

Реал Мадрид - Црвена звезда 48:55

20'

ПОЛУВРЕМЕ У ВИЗИНК ЦЕНТРУ: Реал Мадрид - Црвена звезда 44:47

18'

Реал Мадрид - Црвена звезда 35:38

16'

Реал Мадрид - Црвена звезда 35:34

14'

Реал Мадрид - Црвена звезда 35:29

13'

Реал Мадрид - Црвена звезда 27:27

11'

Реал Мадрид - Црвена звезда 20:23

10'

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ: Реал Мадрид - Црвена звезда 20:21

8'

Реал Мадрид - Црвена звезда 17:13

5'

Реал Мадрид - Црвена звезда 11:10

3'

Реал Мадрид - Црвена звезда 5:8

Далибор Илић је добро отворио меч, четири његова поена уз једно одлично закуцавање.

1'

Реал Мадрид - Црвена звезда 0:2

Fakundo Kampaco
Факундо Кампацо / Извор: МН Press

НЕ ИГРА КАМПАЦО

ЦРВЕНО-БЕЛИ БЕЗ ШАНСЕ ЗА ПЛЕЈ-ИН

Црвена звезда је изгубила и теоретску шансу да се пласира у плеј-ин Евролиге. Тренеру Сферопулосу је остало да у последња три кола уигра тим за плеј-оф АБА лиге.