Zvezda bila nadomak iznenađenja, ali Hezonja i Musa doneli pobedu Realu

29.03.2024. 19:29
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: MN Press

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Real Madridu (101:94) u 32. kolu Evrolige.

Odličan otpor pružila je Crvena zvezda u prvom delu utakmice. Nošena raspoloženim Nedovićem koji je ubacio 18 poena crveno-beli su na veliki odmor otišli sa prednošću od tri poena.

Usled toga što meč nije imao rezultatski značaj treneri dveju ekipa su pružili šansu svim igračima, a prvih 20 minuta su bili u nešto bržem ritmu nego što priliči evropskoj košarci. Očito da je to odgovaralo Nedoviću koji je pogađao iz svih pozicija. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Zvezda je naročito dobro odigrala u završnicama deonica.

EVROLIGA, 32. KOLO

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 101:94 (20:21,24:26, 28:28,29:19)

Dvorana: Vizink centar

Sudije: Boltauzer, Sukis, Buber

Real Madrid: Kozer, Fernandez 3, Abalde 7, Gonzalez, Hezonja 20, Alosen 2, Rodrigez 3, Tavares 11, Ljulj 7, Jabusele 16, Endiaje 2, Musa 30

Crvena zvezda: Smart 9, Lazarević, Hanga 22, Davidovac 6, Mitrović 6, Lazić 3, Tobi, Bolomboj 5, Ilić 9, Nedović 30, Giedraitis 2, Gilespi 2

Da nije bilo poslednja tri minuta treće deonice, moglo bi se reći da je Crvena zvezda odigrala najbolju deonicu ove sezone. Odlično su izgledali gosti i vodili protiv šampiona Evrope plus 16. Ipak, posle jednog od tajm-aut Ćusa Matea probudili su se domaći. Napravili seriju 19:5 i sa samo tri poena zaostatka ušli u poslednjih deset minuta meča.

U četvrtoj deonici je Zvezda stekla i sedam poena prednosti, ali nije uspela da ih sačuva. Real je nošen Džananom Musom i Mariom Hezonjom presudio timu Joanisa Sferopulosa. Presudna je bila ukradena lopta Hrvata na pola minuta do kraja meča kada je ukrao loptu i poentirao u kontri.

Nije Zvezdi pomogao ni sjajni Nemanja Nedović koji je meč završio sa 30 poena. Vrlo dobar je bio i Adam Hanga sa 22 poena. Kod Madriđana su najbolji bili igrači sa prostora Balkana. Musa je imao 30 poena, a Hezonja 20.

Crveno-beli u narednom kolu dočekuju Olimpijakos, dok Real igra sa Baskonijom u Madridu.

40'

KRAJ: Real Madrid - Crvena zvezda 101:94

Nisu uspeli crveno-beli da naprave iznenađenje. Real Madrid je na individualni kvalitet savladao crveno-bele, a ključna je bila ukradena lopta Hezonja nakon koje je zakucao u kontri i doneo svom timu plus tri. Ostalo je 30 sekundi do kraja. Nedović je šutirao trojku i nije uspeo da pogodi ni obruč, pa je Real priveo meč kraju.

40'

Real Madrid - Crvena zvezda 96:93

Hezonja poentirao posle ukradene lopte. Loš pas je poslao Hanga i to je iskoristio Mario za lake poene u kontri. Tajm-aut Sferopulos, još pola minuta do kraja.

38'

Real Madrid - Crvena zvezda 92:83

Hanga pogađa trojku od table. Hezonja je uzvratio takođe pogotkom za tri.

38'

Real Madrid - Crvena zvezda 89:88

Dalibor Ilić je pogodio trojku, ali je Musa bio precizan na drugoj strani uz faul Bolomboja.

37'

Real Madrid - Crvena zvezda 86:85

Musa pogađa trojku uz faul, vodi Real. Loša komunikacija u odbrani Lazića i Mitrovića, nakon čega kapiten crveno-belih pravi faul na šutu za tri... da nesreća bude veća Musa je bio precizan, a zatim i poentirao sa linije slobodnih bacanja.

35'

Real Madrid - Crvena zvezda 77:84

Poentira Mitrović posle ofanzivnog skoka. Gosti imaju plus sedam pred samu završnicu meča.

32'

Real Madrid - Crvena zvezda 75:82

Zvezda u seriji posle izjednačenja Reala. Bolomboj je dva puta zaredom poentirao na asistenciju Nedovića.

30'

ZAVRŠENA JE TREĆA DEONICA: Real Madrid - Crvena zvezda 72:75

Loša završnica četvrtine za Zvezdu. Bilo je 54:70 za goste, ali je onda usledila serija Reala koji je sada samo na tri poena zaostatka.

28'

Real Madrid - Crvena zvezda 60:70

Probudio se Real posle tajm-auta. Domaći su vezali šest poena, pa je reagovao Sferopulos minutom pauze.

27'

Real Madrid - Crvena zvezda 54:70

Poeni Dejana Davidovca u kontri. Novi minut pauze traži Ćus Mateo.

26'

Real Madrid - Crvena zvezda

Sjajno igra Zvezda. Raste prednost gostiju, posle trojke Hange je plus 14.

24'

Real Madrid - Crvena zvezda 49:59

Zvezda je na plus deset. Tajm-aut traži Ćus Mateo.

22'

Real Madrid - Crvena zvezda 48:55

Posle poena Nedovića Zvezda stiče najveću prednost. Odlično su otvorili nastavak crveno-beli.

20'

POLUVREME U VIZINK CENTRU: Real Madrid - Crvena zvezda 44:47

Vrlo dobra igra Crvene zvezde u prvom poluvremenu. Na veliki odmor odlaze sa prednošću, a veoma raspoložen je Nemanja Nedović koji ima 18 poena.

18'

Real Madrid - Crvena zvezda 35:38

Davidac otima loptu i poentira. Odličan period igre gostiju.

16'

Real Madrid - Crvena zvezda 35:34

Luka Mitrović polovičan sa linije slobodnih bacanja.

14'

Real Madrid - Crvena zvezda 35:29

Hezonja zakucava u kontri. Skočio je Hrvat u odbrani i potom zakucao na pas Ljulja prilikom čega ga je iznervirao potez Smarta koji ga je malo dokačio prilikom skoka. Tajm-aut je zatražio Sferopulos.

13'

Real Madrid - Crvena zvezda 27:27

Odličan potez Gilespija, koji je ukrao loptu i potom asistirao Smartu.

11'

Real Madrid - Crvena zvezda 20:23

Novi poeni Nemanje Nedovića. Nastavlja Zvezdin bek sa dobrom poentorskom utakmicom, ima već devet poena.

10'

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Real Madrid - Crvena zvezda 20:21

Odlična završnica deonice za crveno-bele. Vezali su gosti osam poena i sa vođstvom izlaze iz prve četvrtine.

8'

Real Madrid - Crvena zvezda 17:13

Uveo je Ćus Mateo Hezonju, Rodrigeza i Jabuselea i odmah se odrazilo na igru domaćih koji posle poena Jabuselea imaju plus četiri.

5'

Real Madrid - Crvena zvezda 11:10

Domaći tim dolazi do vođstva posle poena Džanana Muse. Bosanac je odlično prošao i položio loptu u koš.

3'

Real Madrid - Crvena zvezda 5:8

Dalibor Ilić je dobro otvorio meč, četiri njegova poena uz jedno odlično zakucavanje.

1'

Real Madrid - Crvena zvezda 0:2

Giedraitis je ukrao loptu i poentirao u kontri.

Fakundo Kampaco
Fakundo Kampaco / Izvor: MN Press

NE IGRA KAMPACO

Argentinski košarkaš Fakundo Kampaco neće nastupiti u duelu protiv Crvene zvezde - saznaje Sportklub. Nije poznat razlog odsustva omalenog plejmejkera.

CRVENO-BELI BEZ ŠANSE ZA PLEJ-IN

Crvena zvezda je izgubila i teoretsku šansu da se plasira u plej-in Evrolige. Treneru Sferopulosu je ostalo da u poslednja tri kola uigra tim za plej-of ABA lige.