ПАРТИЗАН САВЛАДАО ВЕЧИТОГ РИВАЛА: Аврамовић пуцао по Звезди из свих оружја

06.03.2022. 17:24
Aleksa Avramović
Алекса Аврамовић / Извор: МН Press

Први тријумф црно-белих против црвено-белих.

Кошаркаши Партизана савладали су Црвену звезду у 21. колу АБА лига се 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21) и тако се реванширали црвено-белима за пораз у првом делу сезону и изгубљено финале Купа Радивоја кораћа пре две недеље. Јунак победе црно-белих био је Алекса Аврамовић који је одиграо сјајно друго полувреме, а црно-бели су умало надокнадили и 15 поена разлике са колико их је Звезда савладала у првом дербију сезоне.

ЛОШЕ ВЕСТИ СА МАЛОГ КАЛЕМЕГДАНА: Стефан Марковић не игра против Партизана

УВЕРТИРА ЗА ДЕРБИ: Партизан одлучио једно, а урадио друго

РАСПУСТИЛИ ЕКИПЕ И НЕЋЕ ИГРАТИ У ЕВРОПИ: Хрват разочаран - једним потезом постали смо слободни играчи

За разлику од претходна два овосезонска меча, Партизан је знатно снажније ушао у ову утакмицу против Црвене звезде што се осетило од старта. У уводним минутима су се тимови смењивали у вођству, али је од средине прве деонице Партизан стекао нешто већу предност захваљујући сјајном Кевину Пантеру коју је успешно чувао и на првом малом одмору водио са 28:21. Брзо је Партизан преко Лесора стигао и до двоцифрене предности у 12. минуту (31:21), али је уследио и одговор Звезде. Уз нешто бољу игру у одбрани црвено-бели су успели да преполове заостатак, али не и да се потпуно приближе. Тек у 19. минуту је преко Лазића Звезда смањила на 36:34, али је на полувреме Партизан ипак otišaoll са шест поена предности.

Друго полувреме је у потпуности припало Алекси Аврамовићу. Плеј Партизана почео је трећу четвртину као у трансу и постигао 16 поена па је Партизан у 26. минуту стекао нову максималну предност 61:48. Из сваке могуће позиције је тројкама Аврамовић засипао кош Звезде. Ипак, ни то није бил одовољно за мирну завршницу црно-белих. Дејан Давидовац је поново својим минијатурама успео да инцира серију Звезде од 15-3 захваљујући којој је тим Дејана Радоњића пред последњу деоницу имао само поен заостатка 64:63. Све је кренуло добро за Звезду када је Ивановић на старту одлучујућих 10 минута погодио тројку за прво вођство црвено-белих још од прве четвртине 66:64, али је поново Аврамовић тројкама потпуно пробушио Звездину одбрану и црно-бели су серијом 20-6 поново стигли до двоцифреене предности 84:72 у 36. минуту. Дејан Радоњић је као и у финалу Купа Кораћа искључен због друге техничке грешке, а Партизан је наставио да повећава предност у мечу који је већ био решен. Имали су црно-бели у два наврата и 18 поена предности што је била победа која би им одговара због бољег међусобног скора у односу на Звезду, али су црвено-бели у самој завршници искористили грешке тима Жељка Обрадовића и на крају успели да извуку пораз са мањом разликом.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Болтаузер, Радојковић, Недовић

ГЛЕДАЛАЦА: 6.884

ПАРТИЗАН: Куруц 2, Пантер 22, Ледеј 9, Загорац, Аврамовић 33, Копривица, Смаилагић 4, Мур 10, Глас 3, Лесор 15, Трифуновић, Мадар.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс 10, Давидовац 17, Митровић 4, Лазић 3, Лазоћ 3, Калинић 6, Добрић 8, Холинс 17, Симоновић, Ивановић 6, Вајт 7, Кузмић 6.

Кошаркаши Партизана и Црвене звезде одиграће данас од 18.30 дерби меч 21. кола АБА лиге у дворани ''Александар Николић''. Црно-бели дочекују на другој позицији на табели са скором 16-3 лидера регионалног такмичена који има учинак од 17 победа и једног пораза, ал ii утакмицу мање.

Биће ово трећу дуел вечитих ривала ове сезоне, а у претходна два Црвена звезда је остварила убедљиве победе. У првом делу сезоне у АБА лиги црвено-бели су славили 71:56, а посебно болан пораз за навијаче црно-белих био је онај пре две недеље у финалу Купа Радивоја Кораћа када је Звезда одбранила трофеј победом 85:68.

Тренер Партизана Жељко Обрадовић на овом мечу ће моћи да рачуна на Грегора Гласа и Јана Мадара који су због квоте странаца псескочили финални турнир Купа Кораћа у Нишу, као и на Алена Смаилагића који се повредио у полуфиналу Купа Кораћа против ФМП-а, али се опоравио у међувремену.

40. минут
Крај меча, Партизан је савладао Црвену звезду 98:84
38. минут
Лесор погађа 2 1 и Партизан води 91:74.
36. минут
Партизан наставља са добром игром у нападу, Мур и Аврамовић погађају тројке и Партизан води 84:72.
35. минут
Аврмовић наставља да поентира и Партизан води 75:70.
32. минут
Лесор постиже четири везана поена и Партизан води 71:66, а Радоњић тражи тајм-аут.
31. минут
Ивановић отвара последњу четвртину тројку, али одмах узвраћа Аврамовић и Партизан води 67:66.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан је имао и 13 поена предности, али се Звезда вратила и сада је резултат 64:63.
29. минут
Давидовац погађа тројку и Звезда је пришла на само поен заостатка 63:62, а Обрадовић је затражио тајм-аут.
28. минут
Звезда је направила серију 9-2 и успела да приђе на 63:57.
26. минут
Поново Аврамовић погађа тројку, његових 16 поена у трећој четвртини, Партизан има максималну предност 61:48.
25. минут
Холинс погађа тројку, али узвраћа Аврамовић и Партизан и даље има двоцифрену предност 56:46.
23. минут
Глас погађа 2 1 о Партизан поново има максималних 12 поена предности 51:39.
22. минут
Партизан на старту треће деонице и даље чува предност, 45:39.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Партизан води 40:34.
19. минут
Лазић погађа тројку и Звезда се потпуно вратила у меч серијом 8-0. Црвено-бели су пришли на 36:34.
17. минут
Партизан чува предност, црно-бели воде 36:29 после поена Лазића, а Обрадовић тражи тајм-аут.
14. минут
Холинс погађа тројку и прекида серију Партизана, а затим поентира и Митровић. Звезда је пришла на 33:26, а Обрадовић тражи тајм-аут.
12. минут
Поенима Лесора Партизан стиже до прве двоцифрене предности на мечу 31:21.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Партизан води 28:21.
8. минут
Партизан после контрее води 21:17, Радоњић реагује тајм-аутом.
6. минут
Смењују се тимови у вођству, Звезда после поена Кузмића из слободних бацања води 12:11.