PARTIZAN SAVLADAO VEČITOG RIVALA: Avramović pucao po Zvezdi iz svih oružja

06.03.2022. 17:24
Aleksa Avramović
Aleksa Avramović / Izvor: MN Press
Prvi trijumf crno-belih protiv crveno-belih.

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u 21. kolu ABA liga se 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21) i tako se revanširali crveno-belima za poraz u prvom delu sezonu i izgubljeno finale Kupa Radivoja koraća pre dve nedelje. Junak pobede crno-belih bio je Aleksa Avramović koji je odigrao sjajno drugo poluvreme, a crno-beli su umalo nadoknadili i 15 poena razlike sa koliko ih je Zvezda savladala u prvom derbiju sezone.

LOŠE VESTI SA MALOG KALEMEGDANA: Stefan Marković ne igra protiv Partizana

UVERTIRA ZA DERBI: Partizan odlučio jedno, a uradio drugo

RASPUSTILI EKIPE I NEĆE IGRATI U EVROPI: Hrvat razočaran - jednim potezom postali smo slobodni igrači

Za razliku od prethodna dva ovosezonska meča, Partizan je znatno snažnije ušao u ovu utakmicu protiv Crvene zvezde što se osetilo od starta. U uvodnim minutima su se timovi smenjivali u vođstvu, ali je od sredine prve deonice Partizan stekao nešto veću prednost zahvaljujući sjajnom Kevinu Panteru koju je uspešno čuvao i na prvom malom odmoru vodio sa 28:21. Brzo je Partizan preko Lesora stigao i do dvocifrene prednosti u 12. minutu (31:21), ali je usledio i odgovor Zvezde. Uz nešto bolju igru u odbrani crveno-beli su uspeli da prepolove zaostatak, ali ne i da se potpuno približe. Tek u 19. minutu je preko Lazića Zvezda smanjila na 36:34, ali je na poluvreme Partizan ipak otišaoll sa šest poena prednosti.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Aleksi Avramoviću. Plej Partizana počeo je treću četvrtinu kao u transu i postigao 16 poena pa je Partizan u 26. minutu stekao novu maksimalnu prednost 61:48. Iz svake moguće pozicije je trojkama Avramović zasipao koš Zvezde. Ipak, ni to nije bil odovoljno za mirnu završnicu crno-belih. Dejan Davidovac je ponovo svojim minijaturama uspeo da incira seriju Zvezde od 15-3 zahvaljujući kojoj je tim Dejana Radonjića pred poslednju deonicu imao samo poen zaostatka 64:63. Sve je krenulo dobro za Zvezdu kada je Ivanović na startu odlučujućih 10 minuta pogodio trojku za prvo vođstvo crveno-belih još od prve četvrtine 66:64, ali je ponovo Avramović trojkama potpuno probušio Zvezdinu odbranu i crno-beli su serijom 20-6 ponovo stigli do dvocifreene prednosti 84:72 u 36. minutu. Dejan Radonjić je kao i u finalu Kupa Koraća isključen zbog druge tehničke greške, a Partizan je nastavio da povećava prednost u meču koji je već bio rešen. Imali su crno-beli u dva navrata i 18 poena prednosti što je bila pobeda koja bi im odgovara zbog boljeg međusobnog skora u odnosu na Zvezdu, ali su crveno-beli u samoj završnici iskoristili greške tima Željka Obradovića i na kraju uspeli da izvuku poraz sa manjom razlikom.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Boltauzer, Radojković, Nedović

GLEDALACA: 6.884

PARTIZAN: Kuruc 2, Panter 22, Ledej 9, Zagorac, Avramović 33, Koprivica, Smailagić 4, Mur 10, Glas 3, Lesor 15, Trifunović, Madar.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 10, Davidovac 17, Mitrović 4, Lazić 3, Lazoć 3, Kalinić 6, Dobrić 8, Holins 17, Simonović, Ivanović 6, Vajt 7, Kuzmić 6.

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde odigraće danas od 18.30 derbi meč 21. kola ABA lige u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Crno-beli dočekuju na drugoj poziciji na tabeli sa skorom 16-3 lidera regionalnog takmičena koji ima učinak od 17 pobeda i jednog poraza, al ii utakmicu manje.

Biće ovo treću duel večitih rivala ove sezone, a u prethodna dva Crvena zvezda je ostvarila ubedljive pobede. U prvom delu sezone u ABA ligi crveno-beli su slavili 71:56, a posebno bolan poraz za navijače crno-belih bio je onaj pre dve nedelje u finalu Kupa Radivoja Koraća kada je Zvezda odbranila trofej pobedom 85:68.

Trener Partizana Željko Obradović na ovom meču će moći da računa na Gregora Glasa i Jana Madara koji su zbog kvote stranaca pseskočili finalni turnir Kupa Koraća u Nišu, kao i na Alena Smailagića koji se povredio u polufinalu Kupa Koraća protiv FMP-a, ali se oporavio u međuvremenu.

40. minut
Kraj meča, Partizan je savladao Crvenu zvezdu 98:84
38. minut
Lesor pogađa 2+1 i Partizan vodi 91:74.
36. minut
Partizan nastavlja sa dobrom igrom u napadu, Mur i Avramović pogađaju trojke i Partizan vodi 84:72.
35. minut
Avrmović nastavlja da poentira i Partizan vodi 75:70.
32. minut
Lesor postiže četiri vezana poena i Partizan vodi 71:66, a Radonjić traži tajm-aut.
31. minut
Ivanović otvara poslednju četvrtinu trojku, ali odmah uzvraća Avramović i Partizan vodi 67:66.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan je imao i 13 poena prednosti, ali se Zvezda vratila i sada je rezultat 64:63.
29. minut
Davidovac pogađa trojku i Zvezda je prišla na samo poen zaostatka 63:62, a Obradović je zatražio tajm-aut.
28. minut
Zvezda je napravila seriju 9-2 i uspela da priđe na 63:57.
26. minut
Ponovo Avramović pogađa trojku, njegovih 16 poena u trećoj četvrtini, Partizan ima maksimalnu prednost 61:48.
25. minut
Holins pogađa trojku, ali uzvraća Avramović i Partizan i dalje ima dvocifrenu prednost 56:46.
23. minut
Glas pogađa 2+1 o Partizan ponovo ima maksimalnih 12 poena prednosti 51:39.
22. minut
Partizan na startu treće deonice i dalje čuva prednost, 45:39.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 40:34.
19. minut
Lazić pogađa trojku i Zvezda se potpuno vratila u meč serijom 8-0. Crveno-beli su prišli na 36:34.
17. minut
Partizan čuva prednost, crno-beli vode 36:29 posle poena Lazića, a Obradović traži tajm-aut.
14. minut
Holins pogađa trojku i prekida seriju Partizana, a zatim poentira i Mitrović. Zvezda je prišla na 33:26, a Obradović traži tajm-aut.
12. minut
Poenima Lesora Partizan stiže do prve dvocifrene prednosti na meču 31:21.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 28:21.
8. minut
Partizan posle kontree vodi 21:17, Radonjić reaguje tajm-autom.
6. minut
Smenjuju se timovi u vođstvu, Zvezda posle poena Kuzmića iz slobodnih bacanja vodi 12:11.