АВРАМОВИЋ НИЈЕ МОГАО САМ! Партизан НЕСТАО са терена у последњој четвртини, следи паклена борба за ТОП 10 Евролиге

14.03.2024. 19:20
el
ел / Извор: Фото: Еуролеагуе

Између десете и петнаесте позиције одлучиваће нијансе.

Кошаркаши Партизана изгубили су од Барселоне у Шпанији у мечу 29. кола Евролиге резултатом 94:76 и тако себи додатно отежали бробу за плеј-ин.

"Људи морају да схвате да без Партизана нема репрезентације"Partizan

"Људи морају да схвате да без Партизана нема репрезентације"

ГРОБАРЕ БОЛИ ДОК ГЛЕДАЈУ: Сви порази Партизана на ЈЕДНУ лопту (ВИДЕО) Одлучивати шутем или БРАНИТИ задњи напад?Željko Obradović, KK Partizan

БАРСЕЛОНА - ПАРТИЗАН 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8)

Дворана: Блауграна.

Капацитет: 7.585.

Судије: Олегс Латишевс (Летонија), Пјотр Пастушак (Пољска), Артурас Шукис (Литванија).

БАРСЕЛОНА: Да Силва, Весели 8, Бризуела, Рубио 7 (6 ск, 5 ас), Калинић 9, Саторански 7, Ернангомез 15, Лапровитола 17 (5/8 за три), Бринес 6, Паркер 12, Јокубаитис 13, Пара
ПАРТИЗАН: Ледеј 16 (6 ск), Аврамовић 27, Пантер 6, Смаилагић 4, Јарамаз, Нанели 7, Трифуновић, Анђушић 3, Доужер 4, Понитка, Камински 6, Кабокло 3.

Црно-бели су тренутно на деоби десетог места, имају идентичан скор као Валенсија (13:15), док је Барселона другопласирана са 19:9. У саставу Партизана нема Џејлена Смита и Балше Копривице.

Добро је Партизан отворио меч и повео са 6:0, међутим Барселону то није пореметило, те су Каталонци играли у налетима, и уз чврсту одбрану успели да држе заостатак, све до завршнице прве четвртине, када су и преокренули, те на први одмор отишли са 29:24.

Разиграо се Рики Рубио који је делио сјајне лопте, а егзекуцију је пратио Лапровитола, те је предност у једном трену била 9 за домаће, а онда се Партизан тројкама Аврамовића и Анђушића вратио у игру.

Доста су црно-бели губили лопте, Барселона је то кажњавала, али је госте у игри држао невероватни Алекса Аврамовић, који је у првом полувремену дао импресивних 19 поена. На паузу, Партизан је отишао са -3 (51:48).

Лош почетак другог полувремена за чету Жељка Обрадовића. Ушли су домаћи у серију, било је и 15, а онда је Ледеј везао шест поена за пар секунди, из три напада и на крилима тога Партизан се вратио, те са -6 ушао у задњи период.

А онда...Потпуни крах у четвртој деоници, црно-бели су били слепи у нападу, док је одбрана пуцала по свим шавовима, за убедљив пораз у Каталонији. У овом периоду екипа Жељка Обрадовића убацила је свега осам поена, од чега четири у самом финишу када је све било решено.

Алекса Аврамовић држао је своју екипу у првом полувремену са 19 постигнутих поена, у наставку је такође повео, али није имао снаге те је стао на 27. Изостала је подршка осталих, једино га је испратио донекле Зек Ледеј, док је Кевин Пантер такође низао силне промашаје у моментима када се ломио меч.

Крај меча.
39. минут
Све је стало код гостију, Барса то рутински користи. Не иде шут Партизану, домаћин одрађује посао.
37. минут
Без икакве идеје Партизан у нападу. Пуца по шавовима гостујући тим и у одбрани - 16 за Барселону.
35. минут
Лапровитола дуга тројка - 84:70. Сада Барса доминира тереном. Рафал Шпанаца, Јокубаитис за три.
33. минут
Абринес тројка 81:70. Губи лопту Партизан. Немају снаге црно-бели да организују добар напад. Фаул у нападу Партизана.
32. минут
Фаул у нападу Ледеја. Ернангомез закуцава 78:70. Анђушић не погађа ни обруч.
31. минут
Ледеј из окрета 74:70. Ернангомез убацује лопту у обруч - 76:70.
Крај треће деонице
30. минут
Камински на линији пенала - само једно погађа - 74:66. Пантер на линији за слободна бацања - 74:68.
29. минут
Монструозно закуцавање Саторанског - 74:63. Камински поред Калинића поентира 74:65.
27. минут
Добра одбрана црно-белих, у конфузији домаћин. Нису шутнули на време, Пантер поново не погађа. Весели лаки поени 69:58. Признаће се поени Алексе, скинут шут са обруча - 69:60. Лапровитола нова тројка 72:60. Аврамовић враћа тројку.
26. минут
Аврамовић за три не погађа, исто и Рубио, куца Ледеј, а онда Зек даје још два па два поена. Шест његових поена у року од неколико секунди 67:58.
25. минут
Камински је покушао на снагу, али није успео. Рубио за три 67:52.
24. минут
Дуг напад Партизана, безуспешно. Калинић брзо за три, поново 9 за домаће (61:52). Џбари Паркер за три, двоцифрена предност 64:52. Тајм-аут Обрадовић.
23. минут
Пантер ни сада не погађа за три. Ернангомез са пенала ништа.
22. минут
Доужер на улаз, погађа. Паркер из трећег напаада Барсе 56:50.Понитка промашује зицер, Смаилагић поправља , а онда куца Ернангомез 58:52.
21. минут
Фаул Ернангомеза у нападу. Доужер, не иде са полудистанце. Калинић за три 54:48.
Крај друге четвртине - 51:48.
20. минут
Онда и губе црно-бели лопте, Паркер укуцава то. Нанели тројка 51:48 и то преко Џабарија Паркера. Украо је Партизан лопту, али није видео Нанели да истиче време.
19. минут
Пантер полудистанца - 49:45. Лапровитола сада промашује за три, Аврамовић предуга тројка, није ушло, али краде Алекса лопту.
18. минут
Нестварни Аврамовић- тројка, а онда враћа Лапровитола 47:43. Саторански лаки поени 49:43.
17. минут
Калинић погађа бацање - 41:38. Аврамовић опет на улаз, фуриозно 41:40. Лапровитола погађа тројку 44:40.
16. минут
Оскар не погађа. Смаилагић са пенала доноси егал 38:38. Всели лако поентира 40:38.
15. минут
Анђушић тројка 37:34.  Саторански на пеналу 1/2 - 38:34. Нанели са полудистанце 38:36.
14. минут
Алекса за три - 37:31.Губи Барса лопту.
13 минут
Сјајна акција Рубио - Ернангомез, а онда Аврамовић не погађа, а онда Анђишић промашује две тројке. Абринес кажњава 37:28.
12. минут
Ледеј на пеналу - 2/2. Добра одбрана Смаилагића, није Барса стигла да шутне. Аврамовић поново импреиван 32:28.
11. минут
Ернангомез на снагу и мозак - 2 1 - 32:24. Нанели не погађа. Абринес не погађа за три.
Крај прве четвртине.
10. минут
Ернангомез на бацањима - 27:24. Доужер не погађа полудистанцу. Јокубаитис из корака уназад 29:24.
9. минут
Рубио има два бацања - сигуран 21:20. Губи Доужер лопту, Барса кажњава 23:20. Доужер на линији пенала - 2/2- 23:22. Рубио на продор 25:22. Продор Нанелија 25:24.
8. минут
Лаки поени Литванца у дресу Барсе. Паркер краде и има 2 1 - 19:18. Доужер не погађа за три, Ледеј за два да - 19:20
7. минут
Пантер промашује за три. Јокубаитис тројка - 14:16. Камински не погађа за три, али Ледеј поправља за два - 14:18.
6. минут
Саторански промашује сада, исто као и Аврамовић. Добра одбрана Пантера, а онда Камински лепо гради себи позицију и погаа 9:16. Весели из тешке позиције 11:16.
5. минут
Аврамовић још једном имресиван улаз - 9:14. Фаул у нападу Калинића, а онда га после промашаја Ледеја прави и Понитка.
4. минут
Алекса, тројка од таблу 5:10. Саторански за два - 7:10. Пантер долази до поена, игра се брзо 7:12. Калинић сам - 9:12.
3. минут
Џабари Паркер флоутером до поена 2:6. Сада бацања за Каминског - користи једно 2:7. Лапровитола за три - 5:7.
2. минут
Пантер непрецизан са полудистанце. Изгубљена лопта домаћих. Ледеј има два бацања, након сјајног потеза Каминског. Прецизан оба пута 0:4.  Барса не погађа за три, Аврамовић полаже 0:6.
1. минут
Аврамовић отвара меч полагањем 0:2. Саторански промашује за три.
1. минут
Почео је сусрет Барселоне и Партизана. Стартна постава црно-белих: Аврамовић, Пантер, Понитка, Ледеј, Камински.

Уочи меча:

Пре сусрета дошло је и до кошкања навијача Барселоне са Гробарима, који су сели на места намењена домаћем клубу.

У првом мечу овогодишње Евролиге између ова два тима пред домаћом публиком, Партизан је доживео пораз 83:92.

Што се тиче изостанака, и један и други тренер ће имати све играче на располагању.