ЦРНО-БЕЛИ СЕ ПОБЕДНИЧКИ ВРАЋАЈУ ИЗ ЖЕЛЕЗНИКА: Мур режирао тријумф Партизана

12.02.2022. 18:24
Dalas Mur
Далас Мур / Извор: МН Press

Тим Жељка Обрадовића славио 16. пут у АБА лиги.

Кошаркаши Партизана савладали су у узбудљивом мечу ФМП у Железнику са 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18) у оквиру 20. кола АБА лиге и тако стигли до 16. победе у регионалном такмичењу.

Ово је човек који је узео ПОРШЕ МАКАНА и скоро ДВА МИЛИОНА приде!

НИЈЕ ЛУД, АЛИ ВИЧЕ, ДЕРЕ СЕ И ПСУЈЕ: Кевин Пантер решио да каже све о Жељку Обрадовићу (ВИДЕО)

СПЛИТ СКУПО ПРОДАО КОЖУ: Цедевита Олимпија у завршници стигла до победе

ФМП је одлично почео утакмицу и брзо стигао до вођства 5:0, али се Партизан исто тако брзо вратио. Ипак, Пантери су одлично играли у првој четвртини. Одбрана је одлично функционисала у тиму из Железника због чега се Партизан прилично мучио у нападу, док је на другој страни тим Ненада Стефановића лако решавао ситуације у нападу због чега је ФМП већ у првој четвртини стигао до осам поена предности, да би на малом одмору водио 24:18. Црно-бели су посебно проблеме имали са офанзивним скоком ФМП који је доносио домаћину другу шансу за поене, а ни шут није посебно служио тим Жељка Обрадовића, пре свега за три поена. Ни домаћин није био много бољи у том сегменту, али је све успевао да надокнади одбраном и добром игром у нападу захваљујући Брајсу Џонсу. Захваљујући томе, ФМП је на полувремену водио 46:40.

У трећој деоници је коначно Партизан играо одбрану по укусу Жељка Обрадовића, иако је ФМП све до половине четвртине чувао предност. У великој мери је одбрана црно-белих била боља захваљујући Балши Копривици који је лако купио скокове и ударао блокаде, па је домаћин све теже долазио до поена, док је Патизан на другој страни тројкама разбијао зону ФМП-а па је Пантер донео вођство 60:57 у 38. минуту. Није дозволио ФМП гостима да се одлепе, али су црно-бели у последњу четвртину ушли са вођством 64:62. Од старта последњих 10 минута су се тимови смењивали у вођству или стизали до изједначења. Таман када би Партизан тројком Пантера прешао у вођство, ФМП је успевао да добрим одбранама заустави црно-беле и из тога поново стиже до предности, али је последњих пет минута меча у Железнику била права игра живаца. Ипак, Далас Мур је током целе последње деонице био тај преко потребан фактор Паризану. Американац је био незаустављив у одлучујућим тренуцима и најзаслужнији је био шт је Паризан успео да да оствари тријумф н тешком гостовању у Железнику.

ФМП - ПАРТИЗАН 80:86 (24:18, 22:22, 16:24, 18:22)

ДВОРАНА: Железник.

СУДИЈЕ: Кољеншић, Обркнежевић, Кардум.

ГЛЕДАЛАЦА: 723.

ФМП: Павићевић 10, Вујићић, Џонс 10, Шарановић 6, Тасић 16, Радоњић 13, Изунду 12, Симовић 2, Неранџић 11, Степановић.

ПАРТИЗАН: Куруц, Пантер 17, Вукчевић, Ледеј 10, Загорац, Копривица 9, Дангубић, Мур 21, Глас, Лесор 11, Трифуновић 16, Мадар 2.

Кошаркаши Партизана од 19 часова гостују екипи ФМП-а у мечу 20. кола регионалне АБА лиге.

Пантери у меч улазе после низа од чак пет везаних пораза. Пре тога је тим из Железника уписао исто толико тријумфа, али је од меча са Звездом кренуло све низбрдо. Последњи у низу бољи од ФМП-а био је Задар.

Са друге стране, екипа Жељка Обрадовића стиже након фантастичне победе над Андором у Еврокупу (95:70).

У првом мечу ФМП-а и Партизана ове сезоне славили су црно-бели са 74:69 у Београду.

Меч уживо можете пратити на СрбијаДанас

40. минут
Крај меча, Партизан је славио против ФМП-а са 86:80.
39. минут
Неранџић закуцава и изједначава 78:78.
37. минут
Изунду са пенала доноси изједначење 74:74.
36. минут
ФМП са линије пенала долази до вођства 72:70.
34. минут
Пантер тројком доноси предност Партизану 69:68.
32. минут
Добар почетак Пантера у последњој четвртини, домачин води 66:64.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан води 64:62.
29. минут
Распламсала се борба у Железнику, Радоњић погађа тројку и изједначује на 60:60.
28. минут
ФМП не одустаје од зоне, Пантер је погодио тројку и донео предност Партизану 58:55, али је Радоњић погодио за два и смањио на 58:57.
26. минут
Успева Партизан да дође до егала. Трифуновић погађа четврту тројку и доноси изједначење 55:55.
24. минут
Тасић погађа своју другу тројку и ФМП поново има седам поена предности 53:46.
22. минут
ФМП добро отвара и трећу деоницу. Пантери чувају предност 48:42.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, ФМП води 46:40.
19. минут
Никако Партизан не успева да дође до егала са ФМП-ом. Пантери константно имају предност, Копривица је са линије за слободна бацања имао половичан учинак, ФМП води 43:38.
17. минут
Трифуновић погађа своју трећу тројку, Партизан се потпуно враћа и прилази на 36:35. Стефановић је затражио тајм-аут.
15. минут
Изунду закуцава после одличне аистенције Џонса, ФМП води 34:27, а Обрадовић тражи тајм-аут.
14. минут
И даље ФМП успева да у потпуности парира Партизану и чува предност 30:25.
12. минут
Лесор је захваљујући офанзивним скоковима изборио слободна бацања. Био је прецизан оба пута и смањио предност Пантера на 26:23.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Крај прве четвртине: ФМП - Партизан 24:18
9. минут
Муче се црно-бели, док са друге стране све изгледа лако 19:11
8. минут
Маестрално у офанзивни игра тим Стефановића. Налазе пукотине у рекету црно-белих и прилично лако стижу до поена. Повећавају предност на 15:9. Жељко Обрадовић затражио је тајм-аут.
6. минут
Чврста одбрана Пантера, не успева Партизан да испуни своје нападачке замисли, а Тасић то кажњава и доноси свом тиму 11:7
4. минут
Узвраћају гости мини-серијом, оба тима делују расположено на самом старту - 9:7
2. минут
Добар почетак за домаће, тројку је погодио Неранџић, а затим је два поена додао Изунду за 5:0
1. минут
Почео је меч у Железнику, у екипи Партизана неће бити Смаилагића. Стартне поставе:
ФМП: Џонс, Шарановић, Тасић, Неранџић, Изунду
Партизан: Пантер, Ледеј, Копривица, Трифуновић, Мадар