CRNO-BELI SE POBEDNIČKI VRAĆAJU IZ ŽELEZNIKA: Mur režirao trijumf Partizana

12.02.2022. 18:24
Dalas Mur
Dalas Mur / Izvor: MN Press

Tim Željka Obradovića slavio 16. put u ABA ligi.

Košarkaši Partizana savladali su u uzbudljivom meču FMP u Železniku sa 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18) u okviru 20. kola ABA lige i tako stigli do 16. pobede u regionalnom takmičenju.

Ovo je čovek koji je uzeo PORŠE MAKANA i skoro DVA MILIONA pride!

NIJE LUD, ALI VIČE, DERE SE I PSUJE: Kevin Panter rešio da kaže sve o Željku Obradoviću (VIDEO)

SPLIT SKUPO PRODAO KOŽU: Cedevita Olimpija u završnici stigla do pobede

FMP je odlično počeo utakmicu i brzo stigao do vođstva 5:0, ali se Partizan isto tako brzo vratio. Ipak, Panteri su odlično igrali u prvoj četvrtini. Odbrana je odlično funkcionisala u timu iz Železnika zbog čega se Partizan prilično mučio u napadu, dok je na drugoj strani tim Nenada Stefanovića lako rešavao situacije u napadu zbog čega je FMP već u prvoj četvrtini stigao do osam poena prednosti, da bi na malom odmoru vodio 24:18. Crno-beli su posebno probleme imali sa ofanzivnim skokom FMP koji je donosio domaćinu drugu šansu za poene, a ni šut nije posebno služio tim Željka Obradovića, pre svega za tri poena. Ni domaćin nije bio mnogo bolji u tom segmentu, ali je sve uspevao da nadoknadi odbranom i dobrom igrom u napadu zahvaljujući Brajsu Džonsu. Zahvaljujući tome, FMP je na poluvremenu vodio 46:40.

U trećoj deonici je konačno Partizan igrao odbranu po ukusu Željka Obradovića, iako je FMP sve do polovine četvrtine čuvao prednost. U velikoj meri je odbrana crno-belih bila bolja zahvaljujući Balši Koprivici koji je lako kupio skokove i udarao blokade, pa je domaćin sve teže dolazio do poena, dok je Patizan na drugoj strani trojkama razbijao zonu FMP-a pa je Panter doneo vođstvo 60:57 u 38. minutu. Nije dozvolio FMP gostima da se odlepe, ali su crno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom 64:62. Od starta poslednjih 10 minuta su se timovi smenjivali u vođstvu ili stizali do izjednačenja. Taman kada bi Partizan trojkom Pantera prešao u vođstvo, FMP je uspevao da dobrim odbranama zaustavi crno-bele i iz toga ponovo stiže do prednosti, ali je poslednjih pet minuta meča u Železniku bila prava igra živaca. Ipak, Dalas Mur je tokom cele poslednje deonice bio taj preko potreban faktor Parizanu. Amerikanac je bio nezaustavljiv u odlučujućim trenucima i najzaslužniji je bio št je Parizan uspeo da da ostvari trijumf n teškom gostovanju u Železniku.

FMP - PARTIZAN 80:86 (24:18, 22:22, 16:24, 18:22)

DVORANA: Železnik.

SUDIJE: Koljenšić, Obrknežević, Kardum.

GLEDALACA: 723.

FMP: Pavićević 10, Vujićić, Džons 10, Šaranović 6, Tasić 16, Radonjić 13, Izundu 12, Simović 2, Nerandžić 11, Stepanović.

PARTIZAN: Kuruc, Panter 17, Vukčević, Ledej 10, Zagorac, Koprivica 9, Dangubić, Mur 21, Glas, Lesor 11, Trifunović 16, Madar 2.

Košarkaši Partizana od 19 časova gostuju ekipi FMP-a u meču 20. kola regionalne ABA lige.

Panteri u meč ulaze posle niza od čak pet vezanih poraza. Pre toga je tim iz Železnika upisao isto toliko trijumfa, ali je od meča sa Zvezdom krenulo sve nizbrdo. Poslednji u nizu bolji od FMP-a bio je Zadar.

Sa druge strane, ekipa Željka Obradovića stiže nakon fantastične pobede nad Andorom u Evrokupu (95:70).

U prvom meču FMP-a i Partizana ove sezone slavili su crno-beli sa 74:69 u Beogradu.

Meč uživo možete pratiti na SrbijaDanas

40. minut
Kraj meča, Partizan je slavio protiv FMP-a sa 86:80.
39. minut
Nerandžić zakucava i izjednačava 78:78.
37. minut
Izundu sa penala donosi izjednačenje 74:74.
36. minut
FMP sa linije penala dolazi do vođstva 72:70.
34. minut
Panter trojkom donosi prednost Partizanu 69:68.
32. minut
Dobar početak Pantera u poslednjoj četvrtini, domačin vodi 66:64.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 64:62.
29. minut
Rasplamsala se borba u Železniku, Radonjić pogađa trojku i izjednačuje na 60:60.
28. minut
FMP ne odustaje od zone, Panter je pogodio trojku i doneo prednost Partizanu 58:55, ali je Radonjić pogodio za dva i smanjio na 58:57.
26. minut
Uspeva Partizan da dođe do egala. Trifunović pogađa četvrtu trojku i donosi izjednačenje 55:55.
24. minut
Tasić pogađa svoju drugu trojku i FMP ponovo ima sedam poena prednosti 53:46.
22. minut
FMP dobro otvara i treću deonicu. Panteri čuvaju prednost 48:42.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, FMP vodi 46:40.
19. minut
Nikako Partizan ne uspeva da dođe do egala sa FMP-om. Panteri konstantno imaju prednost, Koprivica je sa linije za slobodna bacanja imao polovičan učinak, FMP vodi 43:38.
17. minut
Trifunović pogađa svoju treću trojku, Partizan se potpuno vraća i prilazi na 36:35. Stefanović je zatražio tajm-aut.
15. minut
Izundu zakucava posle odlične aistencije Džonsa, FMP vodi 34:27, a Obradović traži tajm-aut.
14. minut
I dalje FMP uspeva da u potpunosti parira Partizanu i čuva prednost 30:25.
12. minut
Lesor je zahvaljujući ofanzivnim skokovima izborio slobodna bacanja. Bio je precizan oba puta i smanjio prednost Pantera na 26:23.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine: FMP - Partizan 24:18
9. minut
Muče se crno-beli, dok sa druge strane sve izgleda lako 19:11
8. minut
Maestralno u ofanzivni igra tim Stefanovića. Nalaze pukotine u reketu crno-belih i prilično lako stižu do poena. Povećavaju prednost na 15:9. Željko Obradović zatražio je tajm-aut.
6. minut
Čvrsta odbrana Pantera, ne uspeva Partizan da ispuni svoje napadačke zamisli, a Tasić to kažnjava i donosi svom timu 11:7
4. minut
Uzvraćaju gosti mini-serijom, oba tima deluju raspoloženo na samom startu - 9:7
2. minut
Dobar početak za domaće, trojku je pogodio Nerandžić, a zatim je dva poena dodao Izundu za 5:0
1. minut
Počeo je meč u Železniku, u ekipi Partizana neće biti Smailagića. Startne postave:
FMP: Džons, Šaranović, Tasić, Nerandžić, Izundu
Partizan: Panter, Ledej, Koprivica, Trifunović, Madar