ЗВЕЗДА ЈУРИЛА И НИЈЕ СТИГЛА: Тешка, али ЗАСЛУЖЕНА победа Олимпијакоса

04.04.2024. 17:39
Crvena zvezda - Olimpijakos
Црвена звезда - Олимпијакос / Извор: МН Press

Кошаркаши Црвене звезде су у 33. колу Евролиге на свом терену изгубили од Олимпијакоса са 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26).

Гости из Пиреја су повели већ на самом почетку дуела и на крају прве деонице су имали девет разлике.

Одржавали су предност у наставку, али Звезда је преко расположеног Адама Ханге успела да дође на само минус три на полувремену.

Евролига, 33. коло

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОЛИМПИЈАКОС 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26)

Дворана: Београдска арена

Судије: Карлос Перуђа (Шпанија), Гитис Вилиус (Литванија), Раин Перанди (Естонија)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:  Смарт, Теодосић 6, Ханга 19, Давидовац 1, Митровић 8, Лазић, Боломбој 19, Илић, Недовић 15, Гедраитис 16, Гилеспи, Дос Сантос 2. Тренер: Сферопулос.

ОЛИМПИЈАКОС: Вокап 12, Вилијамс-Гос 10, Рајт 20, Кенан 3, Ларенцакис 2, Митрус Лонг 5, Фал 4, Папаниколау 12, Браздеикис 3, Питерс 9, Сикма 2, Мекисик 7. Тренер: Барцокас.

Интересантно је да Звезда до првог вођства дошла на секунд пре краја треће деонице када је Милош Теодосић са осам метара погодио.

Водила је рововска битка и све до краја је Звезда била у игри, али није успела да више ниједном поведе. Госте је предводио невероватни Мозес Рајт чија је тројка на неких пола минуте пре краја при нерешеном резултату вероватно била и преломна.

Како је текао меч можете прочитати овде

40'

(КРАЈ) Црвена звезда - Олимпијакос 86:89

Рајт подиже на три разлике. Ханга тројком поравнава. Мозес Рајт је дефинитивно данас најбољи играч Олимпијакоса. Погађа за три. Остало је 24,8 секунди. Гедраитис је промашио цео кош. Теодосић је фаулирао Митру Лонга. Он је промашује оба бацања. Недовић не успева за три, али Боломбој погађа за два (86:87). Вокап погађа оба бацања. Остало је три секунде. Теодосић није успео да промађе Недовића и сада је аут за госте. И то је крај.

39'

Црвена звезда - Олимпијакос 81:82

Рајт је промашио оба бацања, а Рокас Гедраитис је погодио за три.

38'

Црвена звезда - Олимпијакос 78:82

Коначно и Ханга долази, али само до једног поена у другом полувремену,

38'

Црвена звезда - Олимпијакос 75:81

Закуцава Боломбој. Папаниколу враћа и то тројку.

37'

Црвена звезда - Олимпијакос 73:77

Магична асистенција Теодосића за Гедраитиса.

36'

Црвена звезда - Олимпијакос 69:75

Рајт враћа гостима лепу предност.

34'

Црвена звезда - Олимпијакос 69:71

Погађа Недовић и Звезда прилази на минус два.

33'

Црвена звезда - Олимпијакос 66:67

Крај меча за Луку Митровића. Брзо је направио четврти и пети фаул

32'

Невероватна борбеност Боломбоја се исплатила.

31'

Црвена звезда - Олимпијакос 64:65

Гости су вратили предност већ у првом нападу.

30'

(КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ) 64:63

Боломбој погађа два плус један и изједначује. Вокап враћа два поена предности гостима. Јаго затим губи лопту. Звезда се одбранила и Теодосић је погодио тројку за прво вођство.

29'

Црвена звезда - Олимпијакос 58:61

Боломбој доводи Звезду на минус три. Затим Фал промашује оба бацања.

27'

Црвена звезда - Олимпијакос 54:58

Звезда није искористила шансу да дође и до првог вођства на мечу, па су опет гости у лаганој предности.

25'

Црвена звезда - Олимпијакос 52:52

Две везане тројке Немање Недовића.

24'

Црвена звезда - Олимпијакос 46:52

Кренули су мало и Београђани.

22'

Црвена звезда - Олимпијакос 39:48

Бољи почетак у наставку гостију.

ПОЗДРАВЉЕНИ СУ ШАМПИОНИ

20'

(ПОЛУВРЕМЕ) 39:42

Ханга постиже нову тројку. Само три разлике за госте на полувремену.

19'

Црвена звезда - Олимпијакос 36:38

Из добре одбране домаћи су дошли на минус два.

18'

Црвена звезда - Олимпијакос 32:38

Адам Ханга постиже 12. поен.

16'

Црвена звезда - Олимпијакос 28:35

После пет кошева гостију поентира Митровић.

15'

Црвена звезда - Олимпијакос 26:30

Ханга опет за три и то уз звук сирене.

14'

Црвена звезда - Олимпијакос 21:28

Тројка Ханге, али враћа истом мером Мекисик.

12'

Црвена звезда - Олимпијакос 18:23

Звезда је смањила предност гостију.

10'

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ (14:23)

Гости су дошли до десет разлике. Смањује тројком Теодосић, али за крај деонице двојка Вилајмс Госа уз звук сирене.