ZVEZDA JURILA I NIJE STIGLA: Teška, ali ZASLUŽENA pobeda Olimpijakosa

04.04.2024. 17:39
Crvena zvezda - Olimpijakos
Crvena zvezda - Olimpijakos / Izvor: MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su u 33. kolu Evrolige na svom terenu izgubili od Olimpijakosa sa 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26).

Gosti iz Pireja su poveli već na samom početku duela i na kraju prve deonice su imali devet razlike.

Održavali su prednost u nastavku, ali Zvezda je preko raspoloženog Adama Hange uspela da dođe na samo minus tri na poluvremenu.

Evroliga, 33. kolo

CRVENA ZVEZDA – OLIMPIJAKOS 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Karlos Peruđa (Španija), Gitis Vilius (Litvanija), Rain Perandi (Estonija)

CRVENA ZVEZDA:  Smart, Teodosić 6, Hanga 19, Davidovac 1, Mitrović 8, Lazić, Bolomboj 19, Ilić, Nedović 15, Gedraitis 16, Gilespi, Dos Santos 2. Trener: Sferopulos.

OLIMPIJAKOS: Vokap 12, Vilijams-Gos 10, Rajt 20, Kenan 3, Larencakis 2, Mitrus Long 5, Fal 4, Papanikolau 12, Brazdeikis 3, Piters 9, Sikma 2, Mekisik 7. Trener: Barcokas.

Interesantno je da Zvezda do prvog vođstva došla na sekund pre kraja treće deonice kada je Miloš Teodosić sa osam metara pogodio.

Vodila je rovovska bitka i sve do kraja je Zvezda bila u igri, ali nije uspela da više nijednom povede. Goste je predvodio neverovatni Mozes Rajt čija je trojka na nekih pola minute pre kraja pri nerešenom rezultatu verovatno bila i prelomna.

Kako je tekao meč možete pročitati ovde

40'

(KRAJ) Crvena zvezda - Olimpijakos 86:89

Rajt podiže na tri razlike. Hanga trojkom poravnava. Mozes Rajt je definitivno danas najbolji igrač Olimpijakosa. Pogađa za tri. Ostalo je 24,8 sekundi. Gedraitis je promašio ceo koš. Teodosić je faulirao Mitru Longa. On je promašuje oba bacanja. Nedović ne uspeva za tri, ali Bolomboj pogađa za dva (86:87). Vokap pogađa oba bacanja. Ostalo je tri sekunde. Teodosić nije uspeo da promađe Nedovića i sada je aut za goste. I to je kraj.

39'

Crvena zvezda - Olimpijakos 81:82

Rajt je promašio oba bacanja, a Rokas Gedraitis je pogodio za tri.

38'

Crvena zvezda - Olimpijakos 78:82

Konačno i Hanga dolazi, ali samo do jednog poena u drugom poluvremenu,

38'

Crvena zvezda - Olimpijakos 75:81

Zakucava Bolomboj. Papanikolu vraća i to trojku.

37'

Crvena zvezda - Olimpijakos 73:77

Magična asistencija Teodosića za Gedraitisa.

36'

Crvena zvezda - Olimpijakos 69:75

Rajt vraća gostima lepu prednost.

34'

Crvena zvezda - Olimpijakos 69:71

Pogađa Nedović i Zvezda prilazi na minus dva.

33'

Crvena zvezda - Olimpijakos 66:67

Kraj meča za Luku Mitrovića. Brzo je napravio četvrti i peti faul

32'

Neverovatna borbenost Bolomboja se isplatila.

31'

Crvena zvezda - Olimpijakos 64:65

Gosti su vratili prednost već u prvom napadu.

30'

(KRAJ TREĆE ČETVRTINE) 64:63

Bolomboj pogađa dva plus jedan i izjednačuje. Vokap vraća dva poena prednosti gostima. Jago zatim gubi loptu. Zvezda se odbranila i Teodosić je pogodio trojku za prvo vođstvo.

29'

Crvena zvezda - Olimpijakos 58:61

Bolomboj dovodi Zvezdu na minus tri. Zatim Fal promašuje oba bacanja.

27'

Crvena zvezda - Olimpijakos 54:58

Zvezda nije iskoristila šansu da dođe i do prvog vođstva na meču, pa su opet gosti u laganoj prednosti.

25'

Crvena zvezda - Olimpijakos 52:52

Dve vezane trojke Nemanje Nedovića.

24'

Crvena zvezda - Olimpijakos 46:52

Krenuli su malo i Beograđani.

22'

Crvena zvezda - Olimpijakos 39:48

Bolji početak u nastavku gostiju.

POZDRAVLJENI SU ŠAMPIONI

Veliki aplauz je dobila ekipa koja je pre 50 godina donela prvi evro trofej u Jugoslaviju. Crvena zvezda je te 1974. osvojila Kup pobednika kupova

20'

(POLUVREME) 39:42

Hanga postiže novu trojku. Samo tri razlike za goste na poluvremenu.

19'

Crvena zvezda - Olimpijakos 36:38

Iz dobre odbrane domaći su došli na minus dva.

18'

Crvena zvezda - Olimpijakos 32:38

Adam Hanga postiže 12. poen.

16'

Crvena zvezda - Olimpijakos 28:35

Posle pet koševa gostiju poentira Mitrović.

15'

Crvena zvezda - Olimpijakos 26:30

Hanga opet za tri i to uz zvuk sirene.

14'

Crvena zvezda - Olimpijakos 21:28

Trojka Hange, ali vraća istom merom Mekisik.

12'

Crvena zvezda - Olimpijakos 18:23

Zvezda je smanjila prednost gostiju.

10'

KRAJ PRVE ČETVRTINE (14:23)

Gosti su došli do deset razlike. Smanjuje trojkom Teodosić, ali za kraj deonice dvojka Vilajms Gosa uz zvuk sirene.