КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Партизан рутински до полуфинала

18.02.2022. 20:19
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

За пролаз у финале са Пантерима

Кошаркаши Партизана последњи су полуфиналисти Купа Радивоја Кораћа, пошто су у Нишу савладали екипу Борца из Земуна 101:48 (22:12, 25:18, 26:9, 28:9)

КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Пантери лако са Чачанима, пресудила прва деоница

ЗВЕЗДА ДОБИЛА РИВАЛА У ПОЛУФИНАЛУ: Мега убедљива против Златибора

Тим из Друге лиге Србије пружио је добар отпор на самом почетку, чак је водио са 6:3, али само до средине прве деонице, када су стали, те ушли у празан ход и више од пет минута били без постигнутог поена.

У другој четвртини предност Партизана кренула је да расте, да би на полувремену била 47:30.
Фантастичан старт треће деонице изабраника Жељка Обрадовића решио је све дилеме, а разлика се временом само додатно пвоећавала.

Најефикаснији у Партизану био је Вукчевић са 16 поена, док је у екипи Борца Балмазовић убацио један мање.

Овом победом Партизан је заказао полуфинале са ФМП-ом, док ће престала два тима која ће се борити за улазак у финале бити Мега и Црвена звезда. Мечеви су на програму у суботу, а финале је заказано за дан касније.

Меч сте могли пратити уживо на СрбијаДанас.

Крај меча - 101:48
34. минут
Предност на семафору све више расте. 84:43 за Партизан
31. минут
Почела последња деоница
Крај треће четвртине - 73:39
28. минут
И даље црно-бели на плус 30...69:39
25. минут
Стао је шут Земунцима. Сада везаних седам промашаја за три поена. 62:32
24. минут
9:0 серија Партизана на старту другог полувремена. Ако је ико имао и дилему после првих 20 минута, сада је готово јасно. Црно-бели су кренули ка полуфиналу 56:30
21. минут
Почела трећа деоница
Крај првог полувремена - 47:30

18. минут
Без обзира на исход меча, велика борбеност се мора приписати екипи из Земуна. Чета Жељка Обрадовића константно увећава своју предност, али Борац на све начине покушава да резултатски остане активан, иако су тренутно на -14 : 42:28
16. минут
Осим шута са дистанце, Борац из Земуна нема никакво решење за одбрану Партизана. Земунци шутирају 50% за три поена (6/12)...Црно-бели воде 33:26
12. минут
Скоро пет минута Борац је био без поена у првој четвртини. Кренули су тројком у другој деоници, шутерски су добри, али Партизан одржава предност 28:21
Крај прве четвртине: 22:12
8. минут
Блицкриг црно-белих. Одлазе на плус десет. 22:12
7. минут
Егал и чврста утакмица у Чаиру за сада. Одлични Борац сјајно парира изабраницима Жељка Обрадовића, води формални домаћин 14:12
3. минут
На мечу нема Матијаса Лесора, који тим бодри са клупе, али "у цивилу". Према најновијим информацијама, на тренингу је дошло до сукоба са Жељком Обрадовићем, али сви детаљи ће бити познати нешто касније. Партизан је преокренуо на 10:8.
1. минут
Почео је меч. Први посед имао је Партизан који је повео са 3:0, али су уследиле две тројке Борца за 3:6

Најновије вести о KK Партизан прочитајте ОВДЕ.