KUP RADIVOJA KORAĆA: Partizan rutinski do polufinala

18.02.2022. 20:19
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Za prolaz u finale sa Panterima

Košarkaši Partizana poslednji su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća, pošto su u Nišu savladali ekipu Borca iz Zemuna 101:48 (22:12, 25:18, 26:9, 28:9)

KUP RADIVOJA KORAĆA: Panteri lako sa Čačanima, presudila prva deonica

ZVEZDA DOBILA RIVALA U POLUFINALU: Mega ubedljiva protiv Zlatibora

Tim iz Druge lige Srbije pružio je dobar otpor na samom početku, čak je vodio sa 6:3, ali samo do sredine prve deonice, kada su stali, te ušli u prazan hod i više od pet minuta bili bez postignutog poena.

U drugoj četvrtini prednost Partizana krenula je da raste, da bi na poluvremenu bila 47:30.
Fantastičan start treće deonice izabranika Željka Obradovića rešio je sve dileme, a razlika se vremenom samo dodatno pvoećavala.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vukčević sa 16 poena, dok je u ekipi Borca Balmazović ubacio jedan manje.

Ovom pobedom Partizan je zakazao polufinale sa FMP-om, dok će prestala dva tima koja će se boriti za ulazak u finale biti Mega i Crvena zvezda. Mečevi su na programu u subotu, a finale je zakazano za dan kasnije.

Meč ste mogli pratiti uživo na SrbijaDanas.

Kraj meča - 101:48
34. minut
Prednost na semaforu sve više raste. 84:43 za Partizan
31. minut
Počela poslednja deonica
Kraj treće četvrtine - 73:39
28. minut
I dalje crno-beli na plus 30...69:39
25. minut
Stao je šut Zemuncima. Sada vezanih sedam promašaja za tri poena. 62:32
24. minut
9:0 serija Partizana na startu drugog poluvremena. Ako je iko imao i dilemu posle prvih 20 minuta, sada je gotovo jasno. Crno-beli su krenuli ka polufinalu 56:30
21. minut
Počela treća deonica
Kraj prvog poluvremena - 47:30

18. minut
Bez obzira na ishod meča, velika borbenost se mora pripisati ekipi iz Zemuna. Četa Željka Obradovića konstantno uvećava svoju prednost, ali Borac na sve načine pokušava da rezultatski ostane aktivan, iako su trenutno na -14 : 42:28
16. minut
Osim šuta sa distance, Borac iz Zemuna nema nikakvo rešenje za odbranu Partizana. Zemunci šutiraju 50% za tri poena (6/12)...Crno-beli vode 33:26
12. minut
Skoro pet minuta Borac je bio bez poena u prvoj četvrtini. Krenuli su trojkom u drugoj deonici, šuterski su dobri, ali Partizan održava prednost 28:21
Kraj prve četvrtine: 22:12
8. minut
Blickrig crno-belih. Odlaze na plus deset. 22:12
7. minut
Egal i čvrsta utakmica u Čairu za sada. Odlični Borac sjajno parira izabranicima Željka Obradovića, vodi formalni domaćin 14:12
3. minut
Na meču nema Matijasa Lesora, koji tim bodri sa klupe, ali "u civilu". Prema najnovijim informacijama, na treningu je došlo do sukoba sa Željkom Obradovićem, ali svi detalji će biti poznati nešto kasnije. Partizan je preokrenuo na 10:8.
1. minut
Počeo je meč. Prvi posed imao je Partizan koji je poveo sa 3:0, ali su usledile dve trojke Borca za 3:6

Najnovije vesti o KK Partizan pročitajte OVDE.