ПАРТИЗАН ПРЕОКРЕНУО ПРОТИВ МЕГЕ: Црно-бели се намучили, али су на корак до финала

24.05.2024. 19:17
Uroš Trifunović
Урош Трифуновић / Извор: МН Press

Кошаркаши Партизана победили су екипу Меге на свом терену у првом мечу полуфинала Суперлиге Србије резултатом 82:72

Суперлига, полуфинале:

Партизан: Смит, Ледеј, Дрезгић, Аврамовић, Пантер, Смаилагић, Јарамаз, Димитријевић, Трифуновић, Понитка, Кабокло.

Мега: Филипс, Милијашевић, Јелавић, Марковић, Поповић, Илијасоглу, Ђуришић, Ковачевић, Петровић, Јовић, Мушицки, Маловец.

Успео је тим Жељка Обрадовића да преокрене овај дуел, пошто је Мега на полувремену водила 42:40.

Партизан је боље отворио дуел и повео са 9:2, а најрасположенији на почетку био је Урош Трифуновић. Ђуришић је покренуо Мегу, црно-бели су одолели том налету, но у самом финишу прве четвртине Мега неутралише заостатак, те је после 10 минута игре било 22:22.

Изузетно уједначена друга четвртина, ни један тим није успео да створи осетнију предност, за разлику од прве деонице, где је Партизан имао 11.

Видели смо и техничку капитену црно-белих, Кевину Пантеру, али и резултатску клацкалицу, као и сјајне шутеве на обе стране. Блистао је Урош Трифуновић са 15 поена у првом полувремену, а на паузу се отишло са резултатом 42:40 за екипу Меге.

Иако су гости боље кренули у друго полувреме, црно-бели су се брзо консолидовали, пре свега у дефанзиви, што је био предуслов да крене Партизанова серија од 12:0. Након неког времена, домаћин је поново имао двоцифрену предност, а на крају треће деонице је било 8 (63:55).

Био је то кључан период за исход утакмице, пошто је тада тим Жељка Обрадовића сломио ривала.

Мега јесте у неколико наврата пробала да се врати у игру, на два минута до краја супустили су се на -5, но дефицит није надокнађен. Партизан се разиграо и стигао до тријумфа, те повео са 1:0 у полуфиналној серији.

Предводио је победника сјајни Урош Трифуновић са 23 поена (5/8 за два, 4/6 за три), уз седам скокова за 38 минута на терену, а пратили су га Пантер са 15 и Аврамовић са 16 поена.

Код гостију Филип Јовић 15, Никола Ђуришић 14 поена и 7 асистенција, Ковачевић и Иљасоглу по 12 поена.

Други меч игра се за три дана, а у финале ће екипа која прва стигне до две победе.

У ЈЕКУ ОДЛАЗАКА ИЗ ПАРТИЗАНА: Огласио се Нанели - Послао је јасну поруку (ФОТО)