21°C
17.06.2024.
117.0802
109.0132

PARTIZAN PREOKRENUO PROTIV MEGE: Crno-beli se namučili, ali su na korak do finala

24.05.2024. 19:17
Uroš Trifunović
Uroš Trifunović / Izvor: MN Press

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Mege na svom terenu u prvom meču polufinala Superlige Srbije rezultatom 82:72

Superliga, polufinale:

Partizan: Smit, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Jaramaz, Dimitrijević, Trifunović, Ponitka, Kaboklo.

Mega: Filips, Milijašević, Jelavić, Marković, Popović, Ilijasoglu, Đurišić, Kovačević, Petrović, Jović, Mušicki, Malovec.

Uspeo je tim Željka Obradovića da preokrene ovaj duel, pošto je Mega na poluvremenu vodila 42:40.

Partizan je bolje otvorio duel i poveo sa 9:2, a najraspoloženiji na početku bio je Uroš Trifunović. Đurišić je pokrenuo Megu, crno-beli su odoleli tom naletu, no u samom finišu prve četvrtine Mega neutrališe zaostatak, te je posle 10 minuta igre bilo 22:22.

Izuzetno ujednačena druga četvrtina, ni jedan tim nije uspeo da stvori osetniju prednost, za razliku od prve deonice, gde je Partizan imao +11.

Videli smo i tehničku kapitenu crno-belih, Kevinu Panteru, ali i rezultatsku klackalicu, kao i sjajne šuteve na obe strane. Blistao je Uroš Trifunović sa 15 poena u prvom poluvremenu, a na pauzu se otišlo sa rezultatom 42:40 za ekipu Mege.

Iako su gosti bolje krenuli u drugo poluvreme, crno-beli su se brzo konsolidovali, pre svega u defanzivi, što je bio preduslov da krene Partizanova serija od 12:0. Nakon nekog vremena, domaćin je ponovo imao dvocifrenu prednost, a na kraju treće deonice je bilo +8 (63:55).

Bio je to ključan period za ishod utakmice, pošto je tada tim Željka Obradovića slomio rivala.

Mega jeste u nekoliko navrata probala da se vrati u igru, na dva minuta do kraja supustili su se na -5, no deficit nije nadoknađen. Partizan se razigrao i stigao do trijumfa, te poveo sa 1:0 u polufinalnoj seriji.

Predvodio je pobednika sjajni Uroš Trifunović sa 23 poena (5/8 za dva, 4/6 za tri), uz sedam skokova za 38 minuta na terenu, a pratili su ga Panter sa 15 i Avramović sa 16 poena.

Kod gostiju Filip Jović 15, Nikola Đurišić 14 poena i 7 asistencija, Kovačević i Iljasoglu po 12 poena.

Drugi meč igra se za tri dana, a u finale će ekipa koja prva stigne do dve pobede.